HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Příroda

Příroda

ČASOPIS PŘÍRODA: Nové číslo je o psech dingo, Běluhách i Borneu.

15. června vyšlo nové vydání časopisu Příroda. Pokud chcete vědět o fauně a flóře celého světa více než ostatní a milujete cestování, neváhejte časopis žádat  ve svých trafikách nebo si ho předplaťte on-line na www.epublishing.cz/priroda.

Časopis příroda

A co najdete v novém čísle?

Ohromující snímky přírody z jedné z nejprestižnějších světových soutěží s názvem Wildlife Photographer of the Year 2011 – nejlepší fotografové divočiny!

Pes dingo – metla australské fauny

Před třemi a půl tisíci let se v Austrálii odehrál souboj dvou masožravců. Starousedlík vakovlk tasmánský se střetl s přivandrovalým divokým psem dingo, který jej zcela vytlačil. Psi dingo ohrožují mnohé vzácné zástupce australské fauny i dnes

Češi zachraňují Indonésii

O českých projektech zaměřených na ochranu pralesa a proti nelegálnímu obchodu se zvířaty v Indonésii.

Andělé severních moří

Běluhy mořské jsou pozoruhodní kytovci žijící v arktických mořích. Pohled na pět metrů dlouhé a nezaměnitelně bílé velryby „vznášející“ se v prostorech hlubokých oceánů evokuje představu podmořských andělů.

Znovunalezený poklad Bornea

Mezinárodnímu vědeckému týmu s českou účastí se podařilo na Borneu zdokumentovat poddruh hulmana šedého, který byl považován za vyhynulého. Český fotograf také jako první na světě pořídil kvalitní snímky tohoto vzácného druhu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: