HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

PRÁCE A ŽIVOT V ZAHRANIČÍ

POSLEDNÍ DISKUSE

PRÁCE, ŽIVOT, DOBROVOLNIČENÍ V ZAHRANIČÍ

Chcete se vydat do světa na zkušenou, žít prostě někde jinde nebo pomoci tam, kde vás potřebují - chystáte se tedy na velkou cestu. V naší sekci "Práce, život, dobrovolničení" najdete reportáže z takových pobytů (v levém sloupci).

Doporučujeme také nastudovat články ze sekce "Rady na cesty". Zvláště, potřebujete-li se dozvědět něco o ..

Jak najít práci

Pokud nejste na práci do zahraničí přímo vyslání, je nejosvědčenějším způsobem nalezení práce hledání přímo na místě. Tipy nebo nabídky mohou přijít od nových přátel, které většinou není obtížné si udělat, pracovní nabídky jsou v místních novinách, v ekonomicky vyspělých zemích (Austrálie, Nový Zéland apod.) jsou nástěnky s nabídkami práce (často krátkodobé) přímo v ubytovnách pro cestovatele. Nejsme-li přímo v zemi, tento bohatý proud možností je nám uzavřen, o nemožnosti rychle reagovat nemluvě. Chcete-li získat práci v jedné z chudších zemí, připravte se na dlouhé hledání a nízký plat – v obojím raději zapomeňte na evropská měřítka.

Ať máte zaměstnavatele předem zajištěného, nebo jej hledáte až na místě, vždy se vyplatí zjistit o něm co nejvíc. Kromě pracovních informaci bychom měli vědět jak zapadá do kulturního rámce země – např. z jakého je etnika, vyznání, jaké můžeme očekávat jazykové vybavení apod. Právě tyto informace nám pomohou, aby nepracovní stránka komunikace fungovala co nejlépe. Ani nejlepší odborník nebude dobře přijat, pokud se bude na místní poměry chovat jako slon v porcelánu.

Doporučujeme naše diskusní fórum o práci v zahraničí!

Chcete pomáhat?

Pojeďte na některý z osvědčených dobrovolnických projektů. Více najdete v sekci "Help-campy". V našem diskusním foru "Práce v zahraničí - nabídky neziskových organizací" najdete také spousty možností, jak realizovat své humanitární sklony.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Zážitky musí být intenzivní...

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ