HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Pozvánka na indický film Cizí oběd + SOUTĚŽ

Pozvánka na indický film Cizí oběd + SOUTĚŽ

Už 120 let posílají ženy v Bombaji svým manželům do práce obědy v kastrůlkách prostřednictvím pozoruhodné sítě poslíčků. Vědci z Harvardovy univerzity tento dokonalý doručovací systém analyzovali a dospěli k závěru, že na špatnou adresu doputuje jen jeden z milionu obědů. A právě tento ojedinělý zatoulaný oběd svede dohromady osudy dvou lidí – půvabné Ily (Nimrat Kaur), která žije osaměle v domácnosti a marně bojuje o manželovu pozornost, a úředníka Saajana (Irrfan Khan – Pí a jeho život, Milionář z chatrče), kterému důchod nepříjemně klepe na dveře.

Právě o tom, že jedna malá chyba vám může změnit celý život, vypráví film Cizí oběd s přívětivým humorem. Netradiční romance se díky svému pozitivnímu vyznění stala miláčkem diváků karlovarského festivalu 2013.

Film Cizíoběd vznikl v Indii, nikoli však v bollywoodské produkci, ale v koprodukci s Německem a Francií. V hlavní roli uvidíme Irrfana Khana, indickou filmovou hvězdu, kterou čeští diváci znají například z filmů Milionář z chatrče nebo Pí a jeho život. Film byl ve světové premiéře uveden loni na jaře na festivalu v Cannes a stejně jako později na festivalu v Karlových Varech si získal zejména srdce diváků. Chválou nešetřila ani zahraniční média: „Chytrá a vkusná love story odehrávající se v ulicích Bombaje. Cizí oběd je nečekaně aromatický a okouzlující filmový debut režiséra Riteshe Batry.“ (Screen Daily)

Film vstupuje 30. ledna 2014 do běžné kinodistribuce. Více informací najdete na www.aerofilms.cz.

Výherci (m.kofrova, alias_beck a yva.hamackova) byli vylosováni a obesláni e-mailem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: