Poznejte MAGICKÝ HIMÁLAJ na jedinečné výstavě Rudolfa Švaříčka

Poznejte MAGICKÝ HIMÁLAJ na jedinečné výstavě Rudolfa Švaříčka

Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ otevírá zajímavý příběh velehor, snové krajiny, ryzích lidí, vzácných zvířat, křehkých náboženství, šokujících obřadů, mýtů a tajemství.

Výstava provádí unikátními kulturami a odlišnými vegetačními zónami. Věnuje se nejvyšším horám světa i zajímavému životu pod nimi. Odhaluje neuvěřitelnou pestrost exotických zemí. Projdeme tropickým pralesem se zvířaty. Expozici mnoha vděčných zážitkových instalací provází stovky velkoplošných fotografií a tisíce cenných sbírkových předmětů. Vše pojí vůně indického koření a čajů… Návštěvník se zatajeným dechem hltá tajemství džungle, příhody z hor i příběhy zajímavých lidí. Dobrodružné snímky střídají nejvyšší ledovce,jedinečná příroda i senzační místa extrémního světa. Expozice odhaluje vzrušující záhady a rituály. Přijďte na slavnostní vernisáž 28.4. v Technickém muzeu v Brně (Purkyňova 105, Brno). Pořadatelem je CK Livingstone, autor výstavy Ing. Rudolf Švaříček.

INDIE je země kontrastů. Paláce, ašramy i pestrá ulice s obchody. Naše Indie je pestrou mozaikou vjemů ulice a kakofonií barev, zvuků i vůní. Navštivte exotické zelináře, prodavače sárí, holiče i „čističe“ uší. V jídelničce láká pec tandori s plackami. Spalovací gháty čekají na poslední pouť bambusových nosítek. Ašram prezentuje panteon hinduismu, unikátní mešita dokonce s originálním mihrábem přiblíží islám a svět koránu. Seznamte se satributy Síkhů u Zlatého chrámu Zajímavosti: Ašram prezentuje panteon hinduismu, vchrámu trůní Ganeša, bůh štěstí. Dřevěné sandály s trnem omezují chtíč. Hudební nástroje, „živé“ loutky a masky prezentují hravou Indii. Rikša doputovala až z Dillí.

NEPÁL je pestrou směsicí prožitků. Královské Káthmándú otevírá štědře své brány pohostinnosti. Město zastaveného středověku se spoustou národností akast je obrovskou mlýnicí, která mísí starobylé kultury,náboženství afilozofické směry. Zázraky přírody se zde stávají skutečností. Zamává Kumárí, jediná živá bohyně světa, zvyřezávaného okna právě vám? Káthmándú servíruje zážitky, lásky i dobrodružství… Pyramidovitá pagoda je přenesení věhlasných staveb. Unikátní nevárské dřevořezby, sloupoví, výdřevy zaujmou každého. Klášter schraňuje obří modlitební mlýn. Mystické sochy afiligránské řezby osloví… „Údolí dřevěných chrámů“. Nože kukri nastínání hlav samců (buvol, kozel, beran) slavností Dasajn.

Kořeny animismu a přírodních náboženství míří do terají nížin a odloučených koutů hor. Klíčové příběhy se rodily právě v dávném animismu, prapočátku všeho zajímavého. Nejstarší duchovní proud vládne kmenům v neprodyšné džungli dosud. Všechno má svou duši a moc. Přírodu ovládají dobré a zlé síly. V podhůří Himálaje lze pozorovat slony, nosorožce i tygry. Vejděte do bujné džungle! Překvapí vás domorodci horského pralesa! Houština ukrývá tygra – vyhlášený lidožrout je bezpečně vycpaný.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: