Poznat indickou kulturu znamená víc, než vidět Taj Mahal

Poznat indickou kulturu znamená víc, než vidět Taj Mahal

Podpořit prospěšnou věc během své dovolené se rozhodli dva mladí Češi Alex a Jirka v rámci programu podpory společensky prospěšných podniků v Indii organizované společností LITS Global. V půlce srpna odcestovali v týmu s dalšími dvěma účastníky z Rumunska a Spojených Arabských Emirátů na tři týdny do indické Kolkaty, kde se zapojili do chodu místního podniku ONergy. Ten umožňuje rodinám v odlehlých vesnických oblastech topit a svítit za pomoci solární technologie, tj. způsobem, který není zdraví škodlivý ani finančně náročný.

Díky úzkému kontaktu s místními se účastníkům podařilo poznat jejich pohostinnou a vstřícnou povahu, a také to, že by Indové rádi udělali, co jim na očích viděli. To, že to někdy zkomplikovaly okolnosti a jindy se to povedlo až na poslední chvíli, byl zkrátka fakt, který se všichni členové týmu brzo naučili akceptovat a dokonce si to i užívat. Kromě pocitu dobře vykonané práce si Alex a Jirka z Indie odnášejí i spoustu zážitků. Vlastnoruční řízení rikši, jízda indickým vlakem a boj v bahně patří k těm, které se jim vryly do paměti nejsilněji.

LITS Global, poskytuje aktivním lidem, kteří chtějí cestovat a přitom měnit svět a pomáhat, možnost vycestovat na ca. 3 týdny do exotické země, intenzivně tam zažít místní kulturu a stát se součástí místního social byznysu („společensky prospěšné firmy“). Lidé tak zapojením do práce v social byznysu a předáním svých profesionálních zkušeností řeší nějaký společenský problém místní komunity (vzdělávání, hygiena, osvětlení, bydlení atd.).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: