HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Polsko a Rhodos: noví průvodci do kapsy od nakladatelství Lingea

Polsko a Rhodos: noví průvodci do kapsy od nakladatelství Lingea

Nakladatelství Lingea přišlo se zcela novou řadou turistických průvodců do kapsy. Jedná se o překlad průvodců vydávaných nakladatelstvím Berlitz. Snad největší výhodou je jejich minimalistický formát 144x 105 mm, díky němuž je můžete mít na cestách neustále k dispozici.

Na druhou stranu malý vzhled průvodců nic neubírá na jejich obsahu. V každém najdete krátký historický a kulturní exkurz, tipy na zajímavosti v jednotlivých oblastech i kapitolu o nakupování či stravování. Nechybí ani tipy na ubytování, rady na cestu a krátký slovníček.

Rhodos

Nepocítit po příjezdu na Rhodos váhu historie snad ani není možné. Žula dórských sídel, mramor antických chrámů a pískovec středověkých kostelů a hradů – to vše představuje hmatatelné dědictví dlouhé a bohaté historie. Bylo by však chybou domnívat se, že Rhodos má co nabídnout pouze archeologickým nadšencům. S dlouhými, horkými letními dny, teplým mořem omývajícím nesčetné pláže a spoustou možností vyžití je ostrov skutečným rájem turistů.

Dobré dopravní spojení, bezpočet restaurací, barů a nočních klubů a uvolněný způsob života vytvářejí podmínky pro skvělou dovolenou. Jaro a podzim jsou ideálním obdobím k návštěvě památek či k výšlapu po turistických stezkách, zatímco v létě se můžete věnovat opalování, různým vodním sportům, golfu nebo vyjížďkám terénním vozem do odlehlých koutů ve vnitrozemí. Bez ohledu na vaše zájmy vám Rhodos určitě nabídne něco, co vás uspokojí. A možná právě proto se sem tolik lidí stále vrací.

Polsko

Přestože má Polsko více než tisíciletou historii, fakt, že existuje dodnes, se zdá být víceméně zázrakem. Jeho hranice byly v průběhu osmi století neustále překreslovány, načas dokonce tato země z mapy úplně vymizela. Jakožto převážně zemědělský stát má Polsko rozsáhlá území nedotčené přírody a původních lesů – najdeme tu 22 národních parků.

Nicméně země je pravděpodobně nejznámější pro svá starobylá města s bohatou historií a architektonickými památkami. Krakov je nádherné středověké město s velkolepým městským tržištěm, hradním komplexem a jednou z nejstarších a nejprestižnějších evropských univerzit. Varšavská stará čtvrť se po náročné rekonstrukci probouzí jako bájný fénix z popela, stejně jako historické centrum Gdaňsku. Neméně okouzlující jsou i menší města, jako je například Zamość, dokonale zachovalé renesanční městečko s jedním z nejfotogeničtějších náměstí v zemi. V podhůří Vysokých Tater zase můžete navštívit horské středisko Zakopané.

Polsko

Výhody průvodců?

  • Kromě knižní podoby bude průvodce k dispozici i v elektronické podobě pro čtečky i jako aplikace pro mobilní zařízení.
  • Kapesní formát
  • Krásné fotografie
  • Věcné a stučné informace
  • Ve stejném vydání navíc vyšlo Rakousko, Londýn, Paříž, Řím, Moskva, Kréta, Dubaj, Irsko, Salzburg, Zakynthos a Kefalonie.

Objednávat můžete na www.Lingea.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: