Počasí

Počasí

Chystáte se na túru, ale odrazuje vás nevyzpytatelné počasí? Zainvestujte do kvalitního outdoorového oblečení a nenechte se zastavit větrem ani sněhem. V batohu by vám neměla chybět především softshellová pánská bunda. Ptáte se proč?

Zázrak jménem softshell

Kvalitní outdoorová bunda je sázkou na jistotu, ať už čelíte nízkým teplotám, silnému větru, nebo vytrvalému dešti. Skvělou volbou je především pánská bunda ze softshellového materiálu, která plní funkci izolační i ochrannou. Svrchní vrstva bundy zabraňuje vodě a sněhu vsáknout se do látky, zatímco spodní vrstva účinně izoluje teplo. Softshellová bunda je navíc lehká a díky svým vlastnostem vás nenechá ve štychu, ať vás nohy zavedou kamkoliv.

Výběr té správné pánské bundy vhodné pro outdoorové aktivity vám usnadní hodnocení uživatelů na Heurece a žebříček nejoblíbenějších produktů.

Dešti a sněhu navzdory

Blížící se bouře žádného turistu od plánované výpravy neodradí, a to ani ta sněhová. Než ale vyrazíte, počasí navzdory, ujistěte se, že si v batohu nesete bundu schopnou odolat i vytrvalejšímu dešti. Softshellový materiál sice bývá nepromokavý, ale záleží na konkrétní hodnotě vodního sloupce, která určuje, jak dlouho vás bunda udrží v suchu. Aby byl materiál považován za voděodolný, musí odolat tlaku 1 300 mm vodního sloupce. Během túry ale budete pravděpodobně vystaveni mnohem nepříznivějším podmínkám. Proto volte bundu, která odolá tlaku vyššímu než 5 000 mm. Bunda Husky Nelory nepropustí ani kapku vody dokonce až do 15 000 mm vodního sloupce.

Bunda, která s vámi dýchá

Vyrážíte na náročné túry, při kterých se pořádně zapotíte? Abyste i přesto zůstali v suchu, potřebujete softshellovou pánskou bundu, která je prodyšná a účinně odvádí pot z povrchu tělasměrem ven. Mezi svrchní a spodní vrstvou softshellové bundy se nachází membrána, která má celý tento proces na starosti. Aby ale skutečně fungovala, musíte se nejprve dostatečně zahřát fyzickou aktivitou. Proto pokud se v bundě chcete věnovat jen lehčí turistice, mějte na paměti, že vysoce prodyšná membrána vás účinně neochrání před chladem.

Ať vás ani zima nezastaví

Svrchní vrstva sotfshellové bundy zajistí, že se k vám nedostane voda ani sníh. Spodní izolační vrstva z fleecu se pro změnu postará o to, abyvámi vyprodukované teplo nikam neunikalo a namísto toho vás příjemně hřálo. Na turistiku díky tomu nemusíte zanevřít ani v zimních měsících nebo po západu slunce. Speciálně tehdy oceníte bundu s reflexními prvky nebokontrastní podšívkou.

Zaujala vás některá pánská bunda na Heurece, ale nejste si jistí, jestli bude splňovat všechna vaše kritéria? Nakoukněte do recenzí lidí, kteří si konkrétní bundu pořídili před vámi a měli ji šanci důkladně otestovat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: