Počasí

Počasí

Nekonečně dlouhé písečné pláže, přímořské klima, malebná krajina a jedinečná architektura letovisek dělají z ostrovu Usedom oblíbený turistický cíl. Druhý největší ostrov v Německu se díky své výhodné pozici na severovýchodě těší s více jak dvěma tisíci hodin sluníčka obzvlášť slunečnému počasí.

Ostrov Usedom nabízí tu pravou dovolenou pro všechny. Někteří milují 42 kilometrů dlouhou písečnou pláž a užívají si živý shon v letoviscích, pro jiné může být největším zážitkem krásná nedotčená příroda a idylka zasněného Achterlandu, v jehož jihovýchodní oblasti se nachází pozůstatky z nejstaršího osídlování tohoto ostrova.

Baltský ostrov Usedom vám v každém ročním období zajistí uvolněnou dovolenou. Vyrazte do těchto míst a zapomeňte na každodenní starosti. Nejlépe můžete poznávat Usedom pěšky nebo na kole. Čeká na vás 200 kilometrů cyklistických cest, těch turistických je pak dokonce na 400 kilometrů.

Mírné povzbuzující klima, příjemný mořský vánek z Baltu a pravidelný zvuk vln jsou požehnáním pro tělo i duši. A pokud není ideální počasí, užívejte si den v županu a nechte se hýčkat v jedné z ostrovních lázeňských oáz. Navštivte třeba velké zdravotnické studio v přírodě, první evropský lázeňský a léčivý les v Heringsdorfu.

Stejně tak jako k sobě neodmyslitelně patří pláž a moře, je součástí vydařené dovolené také dobré jídlo. Na ostrově Usedom v Baltském moři si můžete pochutnat na takzvané pomořanské kuchyni, která je typická pro historickou provincii Pomořansko. Dále jsou v nabídce různé regionální produkty či čerstvé ryby z moře. Dobrých rybích restaurací se tam nachází mnoho, navštívit však můžete i jinou gurmánskou restauraci.

Téměř před dvěma sty lety přišli první letní návštěvníci na Usedom a zahájili transformaci zemědělského a rybářského ostrova na místo, kam se rádi vydají na dovolenou obyvatelé velkých měst. Nejcennějším pokladem tohoto raného cestovního ruchu je slavná architektura letovisek. Od zakladatelských let až do 20. let 20. století si totiž bohatí letní návštěvníci na ostrově stavěli své krásné letní rezidence.

Ať už se ubytujete ve vile, několikahvězdičkovém hotelu, na farmě či v hausbótu, jednu věc máte jistou – na ostrově Usedom se můžete těšit na krásnou dovolenou.

Více informací o Usedomu v češtině najdete na stránkách visitusedom.cz, případně navštivte obsáhlejší stránku v němčině usedom.de.

germany travel

Organizace GermanyTravel podporuje Německo jakožto atraktivní a rozmanitou destinaci a prosazuje jej jako turistický cíl již více než 60 let. Mezi její aktivity patří například vývoj nových marketingových strategií založených na konkrétních tématech, akcích a zajímavostech, usiluje o zvýšení objemu turistické dopravy nebo příjmu cizích měn.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: