Počasí

Počasí

Aljaška je z pohledu rozlohy největším státem USA. Ze severu na jih měří Aljaška 2 240 km a ze západu na východ 3 550 km a její pobřežní čára měřená hrubým odhadem podél pobřeží je více než 10 000 km dlouhá. Pokud započítáme všechny zátoky, ostrovy a poloostrovy, dosáhne délka pobřežní čáry přes 54 tis. km. Spravovat takto rozsáhlé pobřeží a zejména zasahovat na něm při kritických událostech je mnohdy nadlidský úkol. Členové Pobřežní stráže Aljaška, kteří se o pobřeží starají, musí být nejen fyzicky, ale především psychicky zdatní a neustále absolvují tvrdý výcvik.

Fungování a výcviku této pobřežní stráže a jsou věnovány dokumentární série Pobřežní stráž Aljaška, které můžete sledovat na televizním kanálu Viasat Explorer. Nová, v pořadí třetí, řada seriálu nás zavede do základny v Kodiaku, které velí Melissa Riverová, první žena, která se kdy stala velící důstojnicí. Divoké turbulence, na kost mrazivé teploty a závratné výšky jsou jen některé z překážek, kterým pobřežní stráž pod jejím velením musí čelit. Tým vysoce trénovaných plavců a záchranných pilotů závodí s časem a bojuje s nelítostnými větry, hustými lesy či ledovými vodami nebo s obrovskými vlnami, aby splnil úkoly, jako jsou nebezpečné pátrací a záchranné mise nebo přeprava těžce nemocných nebo zraněných lidí ze vzdálených míst do nejbližší nemocnice.

Jaká je služba, jak vypadá náročný trénink, jak se záchranáři stávají součástí aljašské divočiny a místní komunity můžete sledovat v pořadu Pobřežní stráž Aljaška 3 od středy 12. února do 7. května ve 21.00 hod. na Viasat Explorer!

Zkušenosti čtenářů

bolemir bystron

Smekam pred jejich poslanim.Jsou to profesionalove.pokd je mozno zaslat na Dvd tento dokumemt budu raď.Bystron

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: