Plzeňský půlmaraton ovládli Nobuyuki Yamaguchi a Eva Potůčková

Plzeňský půlmaraton ovládli Nobuyuki Yamaguchi a Eva Potůčková

V sobotu 16. května se konal první ročník Plzeňského půlmaratonu pod záštitou Plzeňského kraje, který přivítal na 1000 běžců a běžkyň.

Zajímavá, ale vcelku náročná trať vedla ze sportovního areálu Škodaland u Borské přehrady, kde byl start, přes obce Litice, Šlovice a Dobřany zpět do areálu Škodalandu. Současně s tratí půlmaratonu byly vypsány i závody na 9 a 5 km pro všechny kategorie a závody pro děti.

Start hlavní kategorie proběhl v 11 hodin a slavnostní výstřel obstaral hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs. Na 21 km dlouhou trať vyrazilo celkem 600 běžců a běžkyň, na obě kratší tratě se jich vydalo asi 400. Celou dobu závodu provázelo velmi příjemné počasí. Teplota vystoupala až na příjemných 21°C, což mnohé běžce na trati dosti potrápilo.

Trať vedla po místních asfaltových komunikacích. Na úvod museli závodníci zdolat vcelku dvě náročná stoupání, jež prověřilo jejich síly, aby se poté závod proměnil v rovinatou záležitost. Poslední kilometr trati byl ale poněkud záludný, když již značně vyčerpaní běžci a běžkyně museli vyběhnout krátké, leč poněkud strmé stoupání, aby poté mohli seběhnout do vytouženého cíle. Tratě 5 a 9 km měly podobný profil s totožným závěrečným stoupáním.

I přes počáteční dva náročné výběhy se běželo velmi rychle a spousta závodníků dobíhala na hranici svého maximálního času. Mnozí si dokonce své rekordy zlepšili, což je velmi pozitivní zjištění právě u nově vzniklého závodu, který by se měl stát jakousi tradicí vždy v květnu v Plzni. Úspěch dnešní akce tomu velmi nahrává.

Celkovým vítězem plzeňského půlmaratonu se stal NOBUYUKI YAMAGUCHI z týmu DAIKIN v čase 1:19:42 hodin, v ženách zase Eva Potůčková z Hisportteamu za 1:36:47 hodin. Závod na 9 km ovládnul Pavel Karlíček z ESP týmu a Anna Ulrychová z Pilsenman Clubu a nejkratší vzdálenost 5 km nejlépe zdolal Jaroslav Šmíd z Dobřan a Anna Čapíková.

Výsledky:

Muži 21 km celkově

1. Nobuyuki Yamagochi
2. Martin Černý
3. Richard Janošík

Ženy 21 km celkově

1. Eva Potůčková
2. Štěpánka Herradová
3. Blanka Šindelářová

Muži 9 km celkově

1. Pavel Karlíček
2. Michal Muknšnábl
3. Tomáš Kypta

Ženy 9 km celkově

1. Anna Ulrychová
2. Lucie Spoustová
3. Lenka Korcová

Muži 5 km celkově

1. Jaroslav Šmíd
2. Daniel Kraus
3. David Lukáš

Ženy 5 km celkově

1. Anna Čapíková
2. Zuzana Klásková
3. Veronika Kreidlová

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: