HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Petr Snížák Snížek:S kajakem na střeše světa (Ladakh)

Petr Snížák Snížek:S kajakem na střeše světa (Ladakh)

Dlouholetý sen se stal skutečností a parta kamarádů – vodáků – se v létě roku 2012 vydala na cestu do indického Ladakhu, kde se rozhodla splout několik legendami opředených řek, patřících k tomu nejlepšímu, co lze pro tento sport na světě najít.

Pádlování v nadmořské výšce mezi 3 a 4 tisíci metrů, ledovcové řeky s vysokými průtoky a neuvěřitelná krajina vysokohorské pouště spolu s původní kulturou měly za výsledek 110 km dlouhý výlet po toku horního Indu, 350 km dlouhý výlet po řekách Tsarap Chu a Zanskar (často přezdívaný Grand Canyonem Himálaje) a splutí extrémně vodnatých peřejí spodního Indu.

Petr Snížek Snížák

Petr „Snížák“ Snížek

Je vodák, cestovatel, příležitostně fotograf amatér, povoláním šéfredaktor vodáckého magazínu HYDRO a webu www.hydromagazin.cz. Na vodu jezdí od svých šest let a od závodění ve vodáckém víceboji se dostal až ke splouvání extrémních řek a cestování s kajakem po celém světě – zejména do Asie.

HydroHYDROmagazín.cz je nejlepší vodácký web a časopis plný zajímavých článků, praktických informací a fotografií z vodáckého světa v Česku i v zahraničí, který píší vodáci pro vodáky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: