Perštejn – Klínovec za velkého vedra zvládli nejlépe David Kunčar a Petra Nováková

Perštejn – Klínovec za velkého vedra zvládli nejlépe David Kunčar a Petra Nováková

V sobotu 18. července se uskutečnil již 24. ročník závodu Perštejn – Klínovec o délce 17,2 km. Jak už název napovídá, tak se prakticky jedná o závod do vrchu, kdy závodníci zdolávají celkové převýšení 904 metrů.

Celá trať vede do kopce a závěrečných 400 metrů do cíle se dokonce stoupá po sjezdovce na Klínovec. Navíc teplota v Perštejně, v místě startu, byla okolo 30°C a na vrcholu Klínovce o dva stupně nižší, ale foukal příjemný větřík. Podmínky tedy těžké, přesto odhodlání všech účastníků velmi optimistické s cílem si dobře zazávodit.

V 11 hodin odstartovalo cestu na vrchol 90 běžců a běžkyň všech věkových kategorií, což je velmi početné pole na tak těžký závod i v takovém horku, které zrovna panovalo. První oddech si závodníci mohli dát až po 8 km, kdy se trať zlomila a asi 200 metrů se běželo dokonce z kopce. To už ale bylo celé startovní pole hodně roztrhané. Jenže tato krátká oddechová epizoda je ihned nahrazena opětovným stoupáním, i když ne tak prudkým jako v prvních 8 kilometrech. Díky velkému horku pořadatelé připravili i více občerstvovacích stanic a závodníci to jen přivítali.

Na 15-tém kilometru se trať začala opět velmi prudce zvedat a každý si myslel, že cíl nebude zase až tak dramatický, jak mnozí na startu poukazovali. Navíc už asi 4 km před cílem byl vrchol Klínovce v dohledu. Jenže na konci 17-tého kilometru přišel nečekaný obrat doleva a cesta k cíli vedla jen po Klínovecké sjezdovce. 400 metrů chůze, protože moc se běžet nedalo, jak prudké bylo stoupání, dala všem moc zabrat. Ke cti lze přičíst skutečnost, že všichni zúčastnění to zvládli a do cíle doběhli ti, kteří se postavili na start. To je pro pořadatele velká odměna. Závod se moc povedl.

V hlavní mužské kategorii zvítězil David Kunčar z Prahy v čase 1:20:20 hodin a v ženách nejrychleji tuto trať uběhla Petra Nováková ze Slovanu Karlovy Vary za 1:23:31 hodin.

Fotografie všech závodníků:

Fotky z 5. kilometru

Fotky z finiše závodu

Výsledky:

17,2 km – muži:

1. David Kunčar (Praha 10)

2. Milan Kožák (SC START Karlovy Vary)

3. Vít Zatloukal (Pupkani Karlovy Vary)

17,2 km – ženy:

1. Petra Nováková (Slovan Karlovy Vary)

2. Romana Lubinová (SC START Karlovy Vary)

3. Martina Stehlíková (SOHV Abertamy)

Celkové výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: