HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Ostrov LUZON

Ostrov LUZON

Na ostrově Luzon najdete kromě Manily i mnoho jiných zajímavých míst. Angeles City Angeles leží asi dvě hodiny jízdy po dálnici na sever od Manily. Část 260 000 města byla zničena při výbuchu sopky Mt. Pinatubo v roce 1991. Dnes je město proslulé zejména svými go-go bary a nočními podniky na Fields Avenue. Zábavu pro gentlemany zde nabízí více jak 60 barů, k dispozici je komfortní levné ubytování a množství kvalitních restaurací. Město je výchozím bodem k výletům na sopky Mt. Pinatubo a Mt. Arayat. V únoru se na nedalekém bývalém vojenském letišti Clark koná populární festival horkovzdušných balónů. K dispozici jsou i dvě dobrá golfová hřiště Mimosa Golf Club a Greenhills Golf Club. Milovníci nákupů se mohou vydat do bezcelní zóny Clark.

Region Ilocos

Severozápadní cíp Luzonu je hranicí mezi východním pohořím Gran Cordillera Central, severovýchodním Ilocos Mountains a jižním Ilocos Range. Oblast je proslulá svými starými kamennými kostely a koloniálními městečky se španělskou architekturou, kterou můžete objevovat z kočáru taženého koňským spřežením.

Nejnavštěvovanější jsou města Vigan a Laoag.

Historické město Vigan

N17 34 30 E120 23 15

Historické město Vigan je nejzachovalejším příkladem španělské koloniální architektury v Asii a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Bylo založeno v 16. století. Mísí se zde evropské, filipínské a čínské architektonické a kulturní prvky. Nejzajímavějšími objekty jsou staré koloniální kupecké domy, katedrála sv. Pavla a arcibiskupská rezidence (Palazio de Arzobispado). Některé stavby jsou vybudovány z bloků korálů.

Pěkná je i nízká masivní katedrála Laogag vybudovaná v letech 1650-1700. Prohlédnout si můžete také věž Sinking Bell Tower nebo kostel Dingras, který byl postaven uprostřed rýžového pole místním obyvatelstvem v roce 1680 z červených pálených cihel.

Milovníci moře se mohou ubytovat devět kilometrů od města Laoag na pláži Calayab ve stylovém hotelu v pevnosti Ilocandia ležící uprostřed písečných dun.

Vyhlášeným letoviskem jsou sněhobílé pláže městečka Pagudpud, známá je modrá laguna Dos Hermanos. Na pobřeží můžete pozorovat bohatý mořský život, obrovské želvy, různé druhy korýšů a množství ryb.

Subic Bay

Hluboká zátoka Subic byla kdysi základnou 7. americké námořní flotily. Nyní patří k oblíbeným letoviskům s mnoha hotely, restauracemi, bary, karaoke a kasiny. Populární je zejména mezi potápěči díky 27 lodním vrakům ležícím na dně zátoky. Na pláži jsou k dispozici vodní sporty (jachting, vodní lyžování, windsurfing, rybaření apod.). Za návštěvu stojí blízký deštný prales, jehož krásy můžete objevovat z koňského hřbetu. Zajímavý je i jednodenní výstup na blízkou sopku Mt. Pinatubo nebo výlet na bývalou americkou základnu Clark, kde je bezcelní zóna s mnoha obchody s oblečením, elektronikou a luxusním značkovým zbožím. V blízkosti městečka Clark jsou golfová hřiště Mimosa Golf Club a Greenhills Golf Club. V únoru se na bývalém vojenském letišti Clark koná populární festival horkovzdušných balónů.

Rýžové terasy filipínských Cordiller

(Rice Terraces of the Philippine Cordilleras)

Stovky generací, předávající si po dva tisíce let zkušenosti a pracující tradičními způsoby na rýžových polích, vytvořily tuto malebnou krajinu na ostrově Luzon. Políčka kopírují tvary kopců a stoupají až na jejich vrcholky. Nádherný příklad harmonie mezi přírodou a lidmi.

Tato zajímavost je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Provincie Ifugao, region Cordillera, ostrov Luzon

N16 56 2.004 E121 8 12.012

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: