HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Ola Lama! Jižní Amerikou od rovníku k tučňákům

Ola Lama! Jižní Amerikou od rovníku k tučňákům

Knižní novinka nakladatelství Jota Ola lama, Jižní Amerikou od rovníku k tučňákům od autorky Evy Palátové se dočká slavnostního křtu 7.února 2011 v Brně.

Promítání a křest bohatě fotograficky laděné knihy (Jota 2011) o půlročním putování s batůžkem na zádech takřka celou délkou jihoamerického kontinentu (Ekvádor, Peru, Bolívie, Argentina, Chile). Chcete se dovědět, co skrývá ukrytý přívažek knížky „Malý průvodce batůžkáře“, zasmát se a k tomu ochutnat pravou bolivijskou čokoládu? Přijďte!

Ola Lama

„Ola!“ „Ahoj, lamo!“ pokřikovali jsme na jediné zvíře věrně doprovázející naši výpravu ve všech andských státech naší trasy: Ekvádoru, Peru, Bolívii, Argentině a Chile. Lama si vesele poskakovala všude tam, kde my v nadpozemských výškách And lapali po dechu. Na půlroční putování „od rovníku k tučňákům“ jsme se vydali s batůžkem na zádech takřka celou délkou jihoamerického kontinentu. A že se tu matička Země docela rozvášnila! Nejsušší poušť světa Atacama, nejhlubší džungle Amazonie, nejvyšší vulkány, nejmohutnější ledovce, nejoprsklejší tučňáci, nejochočenější hroznýši. Příroda se s námi často nelítostně přetahovala. Nedali jsme se a s radostí vám dnes můžeme předložit knížku, jejíž pupeční šňůra vede přes celý Atlantik k mamince vskutku výstřední – Jižní Amerika má velikou náruč!

Součástí knihy je i „Malý průvodce batůžkáře“:

Už jste slyšeli o ponožkách, které nesmrdí? O chodícím batohu? Či pilulkách proti smrti? Malý průvodce batůžkáře je snůškou rad pro veselejší cesty a současně smělou sondou do zákoutí duše poutníka. Člověka, který jednoho dne vložil celý svůj dům do jediného batůžku, nosí jej od místa k místu, od úsvitu k úsvitu a hledá a ztrácí a nachází…

Jarní promítání a křesty: 7.2. BRNO, 10.2. TŘEBÍČ, 12.2. PRAHA, 16.3. UH. HRADIŠTĚ, 23.3. JIHLAVA, 30.3. ZNOJMO, 26.4. ZLÍN.

Eva Palátová získala za svou dosavadní tvorbu ocenění jako
Vítěz ankety „Nejzajímavěji psaný cestopis na trhu“ a třetí místo v mezinárodní kartografické soutěži Tourmap.

Ola Lama, Jižní Amerika

HedvabnouStezku.cz založili cestovatelé pro cestovatele, o velkých horách píšeme na Velehory.cz. Své zážitky cest můžete sdílet s přáteli také v Klubech cestovatelů. Nejlepší outdoorové filmy pak uvidíte na festivalu Expediční kamera možná i ve vašem městě. Nejširší výběr map a knih najdete v našem eshopu. Z příjmů z těchto aktivit podporujeme Expediční fond – i vy můžete přihlásit svůj projekt.

Zkušenosti čtenářů

Topi

Četl jsem a doporučuju.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: