OFFROAD PRŮVODCE: Ománem na čtyřech kolech

OFFROAD PRŮVODCE: Ománem na čtyřech kolech

OFFROAD PRŮVODCE: Ománem na čtyřech kolech

V Ománu navštívíte Jebel Shams – „Grand Canyon“ Arabského poloostrova s Balcony walk cca 30 m pod hranou kaňonu, po kterých se budete mít možnost projít. Dále město Muscat s Velkou mešitou sultána Qaboose. Ve střední části Ománu si nenecháme ujít nádherné zátoky se šnorchlováním hned na březích Ománského zálivu.

Projedeme se po nekonečných bílých plážích na východním pobřeží s výhledem na ostrov Masirah končící nádhernými výhledy do hlubokých kaňonů pouště.. Dále také Wadi Shaab – asi nejhezčí wadi v Ománu s možností proplouvání jednotlivých úseků až do závěrečné jeskyně s koupáním pod vodopádem.

Dále se vykoupete v hlubokých úzkých kaňonech nezapomenutelného Wadi Bani Khalid. Vyzkoušíte si jízdu prudkými stoupáními Wadi Kiwi. Na jihu nevynecháme Salalah – „Zanzibar“ v srdci Arabského poloostrova. Wadi Dawkah (jedno ze čtyř míst UNESCO v Ománu) – jedno z mála míst na světě, kde roste kadidlovník pravý – Boswelia sacra. Navštívíte pevnost Bahla patřící pod UNESCO.

Uvidíte několik impozantních mešit vč. nové mešity v Nizwě. Projedete si Jebel Samhan – přírodní rezervace o rozloze 4500 km2, kde se jako na jednom z posledních míst na světě roztroušeně vyskytuje levhart arabský (setkání se šelmami jsou však extrémně vzácná).

Více informací na www.offroadpruvodce.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: