Oblasti Saalbach a Fieberbrunn spojením vytvořily největší lyžařské centrum Rakouska

Oblasti Saalbach a Fieberbrunn spojením vytvořily největší lyžařské centrum Rakouska

Foto: Bause Z původně samostatných lyžařských oblastí Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang (Salcbursko) a Fieberbrunn (Tyrolsko) se pomalu stává největší lyžařské centrum Rakouska, nabízející jen těžko překonatelných 270 kilometrů sjezdovek.

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang a sousední tyrolské lyžařské centrum Fieberbrunn se spojují – od loňského prosince je totiž v provozu nová 10místná kabinová lanovka TirolS a 3,5 km dlouhá sjezdovka Vierstadslalm, které společně obě střediska propojují. Lyžařské středisko se tak rozšíří od sezóny 2015/2016 na celkem 270 kilometrů lyžařských tras a 70 lanovek a vleků, čímž vznikne nejen největší, ale i nejrůznorodější lyžařská oblast v Rakousku.

Každé z původně samostatných středisek tak bude moci rozšířit své služby – rozlehlost areálu, perfektně upravené tratě, sjezdovky světového poháru, snowparky, měřené sjezdy, běžecké tratě, osvětlené sjezdovky, snow traily, bezpočet horských chat, apres-ski – to vše na jednom místě. Fieberbrunn pak přináší do společné „domácnosti“ také rozsáhlý areál pro freeride, který je už teď mezinárodně uznávaný a vyhledávaný.

Skicircus

Více se dočtete na www.saalbach.com. Všechny informace v češtině o Salcbursku na www.salzburgerland.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí