Objevte kulturní i přírodní krásy Peru se zkušenými průvodci CK doJižníAmeriky.cz!

Objevte kulturní i přírodní krásy Peru se zkušenými průvodci CK doJižníAmeriky.cz!

Peru, dávné sídliště říše Inků, je z přírodního hlediska velmi rozmanitá země – najdeme zde vyprahlé planiny tichomořského pobřeží, písečnou poušť Sechura, vysoké hory And i amazonský deštný prales.

K nejznámějším pozoruhodnostem země bezpochyby patří opevněné incké město z 15. až 16. století Machu Picchu, položené vysoko v horách And. Dalším oblíbeným cílem je jezero Titicaca ležící ve výšce 3812 m n. m., které je sevřené mezi dvěma činnými sopkami. Ve skromných obydlích postavených na umělých ostrůvcích z rostliny totora zde žijí indiánští Uruové, kteří se živí převážně pěstováním brambor, lovem ryb a ptáků. Na jihu země za pozornost dále stojí obrazce na náhorní plošině Nazca nebokaňon Colca nápadně připomínající známý Grand Canyon.

Na severu Peru je potom významným turistickým cílem pohoří Cordillera Blanca, jehož nejvyšším vrcholem a zároveň nejvyšší horou Peru je Huascarán (6768 m n. m.). Nedaleko města El Tingo, v nadmořské výšce okolo tří tisíc metrů a obklopená tropickým pralesem, leží archelologická lokalita Kuélap se zříceninami kultury Chachapoyas. Pozornosti by nemělo uniknout ani město Cajamarca nebo třetí nejvyšší vodopád na světě de Gocta.

Cestovní kancelář doJižníAmeriky.cz se specializuje na poznávací zájezdy zaměřené na hlubší poznání kultury, přírody a života v Jižní Americe. Zakladatel projektu Honza Brotánek strávil cestováním po Jižní Americe více než tři roky a jeho kolegové tam pravidelně jezdí, někteří i více než 20 let.

Spokojenost klientů je absolutní prioritou, a proto jsou cesty vždy tvořené přímo na míru a s maximálním individuálním přístupem. Zkušení průvodci se vám vždy plně věnují před samotnou cestou, ale i během ní.

Nespornou výhodou CK doJižníAmeriky.cz je to, že jezdí za velmi příznivé ceny v malých neanonymních skupinkách, které zaručují uvolněnou a přátelskou atmosféru. Průvodci jsou zkušení a Jižní Ameriky dobře znalí, a tak vás vezmou i na méně zprofanovaná místa, která zatím zůstávají mnohým turistům skryta.

Jako vůbec první cestovní kancelář v ČR navíc doJižníAmeriky.cz od srpna 2019 nabízí CO2 neutrální zájezdy, čímž přírodě prostřednictvím certifikovaných klimatických projektů kompenzují velkou ekologickou zátěž, kterou cestování na jiné světadíly přináší. Všichni klienti mohou nově polovinu svých emisí CO2 kompenzovat, přičemž polovinu za ně kompenzuje CK doJižníAmeriky.cz.

Vedle Peru mezi hlavní cílové destinace cestovní kanceláře patří také Kolumbie, Ekvádor, Patagonie a Bolívie.

Kolumbie nabízí krásnou přírodu, přátelské domorodce i kvalitní služby. Vydejte se na putování Amazonií, navštivte region kávových plantáží Zona Cafetera a Valle de Cocora, archeologická naleziště San Agustín, město Cartagena nebo vesničky Sapzurro a Capurganá i ostrov San Andrés, který je lahůdkou pro milovníky krásných pláží a přírody.

Mezi nejznámější cíle Ekvádoru zase patří lázeňské letovisko Baňos, indiánské trhy v Otavalo nebo nádherné hlavní město Quito.

Divoká Patagonie nabízí jedny z nejkrásnějších panoramat na světě. Vydejte se na cestu do národního parku Torres del Paine, k ledovci Perito Moreno a pod kolmé stěny hory Fitz Roy v národním parku Los Glaciares.

Bolívie potěší zejména milovníky přírody a hor, ale nabízí také unikátní příležitost k poznání původních indiánských kultur. Nezapomenutelným zážitkem je přejezd solné pouště Uyuni i cestování po náhorní plošině Altiplano.

Kromě výše uvedených destinací vám CK doJižníAmeriky.cz pomůže procestovat také Venezuelu, Brazílii a Amazonii, Chille a Argentinu. Podívejte se na kompletní přehled cílových destinací.

DoJižníAmeriky.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: