OBJEV JORDÁNSKO: To nejlepší z Jordánska a pětidenní trek z Dany do Petry

OBJEV JORDÁNSKO: To nejlepší z Jordánska a pětidenní trek z Dany do Petry

OBJEV JORDÁNSKO: To nejlepší z Jordánska a pětidenní trek z Dany do Petry

Během tohoto zájezdu poznáte Jordánsko a všechny jeho krásy s veškerým komfortem českého doprovodu znalého místního prostředí, aniž byste přišli o autentický prožitek z cestování.

Hlavním lákadlem tohoto jedinečného zájezdu je 5 denní túra z přírodní rezervace Dana do skalního města Petra. Tento úsek je součástí trasy Jordan Trail, která vede z Umm Qais do Aqaby a trvá 40 dní. Vy si projdete tu část, která byla redakcí časopisu National Geographic označena za jeden z 15 nejkrásnějších treků světa a přesto ještě nebyla turisty příliš objevena. Vyrazíte z historické vesnice Dana stejnojmennou přírodní rezervací a projdeme divokou přírodou rozeklaných skal, kaňonů a horských údolí až do Petry, kam vstoupíte ukrytým zadním vchodem, abyste se vyhnuli davům turistů. Celkem ujdete 73 kilometrů většinou opuštěnou krajinou v doprovodu zkušeného beduínského průvodce. O veškeré jídlo a vodu bude postaráno, stejně jako o kempingovou výbavu a vše je součástí ceny zájezdu.

Kromě samotného treku během zájezdu navštívíte všechna nejzajímavější místa Jordánska jako antický Jerash, biblickou horu Nebo, jedinečné Mrtvé moře, křižácký hrad Karak, beduíny obývanou poušť Wádí Rum a nakonec si odpočineme na plážích v letovisku Aqaba s krásnými korálovými útesy. Kromě toho navštívíte i málo známé přírodní rezervace jako Ajloun forest a kaňon s vodopády Wádí Bin Hammad.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: