O živočichovi Geoduck

O živočichovi Geoduck

Nebýt Malajky Yi Sheng, která k nám odněkud z párty přitáhla magazín Being A Broad určený cizinkám žijícím v Japonsku, kdoví kdy bysme se o Geoduckovi dozvěděli. Tomuhle značně bizarnímu druhu škeble žijící ve slané vodě se taky říká škeble s chobotem (kterým nasává plankton, kterým se živí), což je dost výstižné, ale ještě výstižnější je možná přirovnání ke škebli s penisem. No, každopádně škeble je to největší, váží v průměru kilogram. Pozoruhodná je taky dlouhověkost geoducka, údajně se dožívá kolem 150 let.

Komu připadá geoduck odporný, může být ještě víc znechucen faktem, že (nejenom) Japonci z jeho chobotu dělají sashimi, neboli tenké plátky masa, které se pak syrové pojídají. Na tohle málem dojela dáma z výše uvedeného magazínu, když si po nějaké době v Tokiu myslela kdoví jak se tu nevyzná a jala se s manželem experimentovat v echt japonské restauraci. Nicméně všechno dopadlo dobře, geoducka se jim včas podařilo stopnout.

Geoducka lze najít i na největším tokijském rybím trhu Tsukuji, ale o tom až jindy. Kdo se chce podívat na nějaké další obrázky živočicha, nechť si klikne do googlovských obrázků, třeba SEM.

Galerii fotografií Vojty Peřiny naleznete také ZDE>>

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: