Novým Zélandem pěšky, na kole a v mořském kajaku

Novým Zélandem pěšky, na kole a v mořském kajaku

Nový Zéland – malebné souostroví uprostřed Pacifiku – láká v poslední době čím dál více cestovatelů. Ti zde najdou nejenom nádhernou přírodu, ale také fungující infrastrukturu a vpravdě dokonale propracovaný turistický průmysl.

Nenechte se ale zmást „dobrodruhy“, kteří nad Zélandem ohrnují nos s tím, že pravou divočinu tu nenajdete! Opak je pravdou – obrovská oblast fjordů na jihu Jižního ostrova je přístupná jenom pěšky (nebo helikoptérou), na horském kole můžete projíždět opuštěné farmářské stezky a členité pobřeží se spoustou ostrůvků je jako stvořené pro týdenní výpravy na mořských kajacích.

Novy Zeland

Milovníci trekkingu si mohou vybrat z desítek vícedenních túr vedoucích rozmanitou krajinou. Máte rádi sopky? Potom zamiřte do národního parku Tongariro. Chcete uniknout davům a zažít skutečné dobrodružství v džungli? Desetidenní Dusky track v n.p. Fiordland vám toto zajistí mírou vrchovatou. Hledáte něco unikátního? Potom se vydejte na čtyřdenní Milford Track – legendu mezi světovými treky!

Novy Zeland

Novy Zeland

Přestože je Nový Zéland „jen“ 1600 km dlouhá země, délka jeho pobřeží včetně všech zátok, zálivů fjordů a ostrovů měří více než 18 000 km! V tomto prostoru se nabízejí doslova nevyčerpatelné možnosti – od jednodenních nenáročných výletů pro začátečníky až po týdenní plavby podél exponovaného pobřeží vhodné pro zkušené „mořské vlky“. Připočteme-li k tomu příjemné klima, čisté moře a spoustu mořských živočichů a rostlin – co více si sea-kajakář může přát? 

Autor je vášnivý cestovatel a fotograf. Na Novém Zélandu byl mnohokrát a o svých bohatých zkušenostech bude přednášet na Cestovatelském festivalu v Praze (www.setkanicestovatelu.cz).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí