Novinky z KIWI světa map a průvodců

Novinky z KIWI světa map a průvodců

Chystáte-li se na cesty a sháníte podrobné mapy, aktuální průvodce nebo jen poutavé cestopisy, rozhodně zavítejte na stránky www.MapyKiwi.cz, kde najdete více než 17 000 map a průvodců z celého světa. Pojďte se podívat na pár tipů.

1. Novinka pro horolezce

Doporučení hodná je metodická příručka Lavina, která představuje deset hlavních modelů lavinového nebezpečí. Pomocí analýzy skutečných lavinových událostí v Tyrolsku knížka vysvětluje, jak se vyhnout chybnému rozhodnutí

2. Smích na laně

Lezci také jistě ocení sbírku humorných příběhů a kreseb ze života horolezců nazvanou Smích na laně. Autorem textu a kreseb je navíc známý slovenský horolezec Ivan Bajo.

3. Tipy na cestu Ománem

Chystáte-li se na Arabský poloostrov navštívit jedinečný Sultanát Omán, pro dopravu zvolte nejlépe automobil. V tomto případě oceníte velmi podrobnou mapu země se značením benzinových stanic, kulturních i přírodních zajímavostí a hotelů. A samozřejmě nechybí ani kilometráž. V nabídce KIWI navíc najdete i podrobný průvodce Ománem z nakladatelství Bradt.

4. Túry v horách Španělska

Podrobných popis celých 55 túr ve Španělských horách od Pyrenejí po Gibraltar najdete v průvodci Hory Španělska. Každá z túr je nejprve stručně charakterizována, je nastíněna její náročnost a popsáno výchozí místo včetně možností, jak se k němu dopravit. Seznam horských chat po cestě a čas přechodu jsou dalším vítaným servisem. Samotný popis cesty je prokládán informacemi o zajímavých místech i důležitých orientačních bodech.

5. Turecké vrcholy

S výstupy v Turecku vám jistě pomůže mapa Turkey – The Highest Peak. Provede vás po vrcholech, jako je Ararat, Kačkar nebo Süphan. Jedná se o velmi přehledné a kvalitní mapy zobrazující turistické trasy a informace. Pomocí symbolických znaků jsou zakresleny možnosti ubytování a občerstvení, služby, přírodní a historické památky.

KiwiKnihkupectví Kiwi začalo svojí činnost v roce 1993. Již od počátku se výhradně specializovalo na prodej turistické literatury. Spolu se zvýšeným společenským zájmem o turistiku a cestování rozvíjel se i záběr a nabídka obchodu. Z původních 100 titulů vzrostl postupně katalog na současných 17 587, které si můžete zakoupit na www.MapyKiwi.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: