HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

AFRIKA: Lety do Afriky i po ní

TASSILI AIRLINES: Pravidelné lety do 11 měst Alžírska. 

TASSILI AIRLINES: Alžírské Tassili Airlines zahájí 4. března pravidelné vnitrostátní lety. Společnost bude létat do jedenácti destinací – Annaby, Adraru, Alžíru, Bejaia, Becharu, Constantine, El Ouedu, Ghardaia, Illizi, In Salah, Oranu, Ourgla, Tamanrassetu a Tlemcenu. Otevření vnitrostátních linek má být prvním krokem postupné liberalizace domácího leteckého trhu. Podle prohlášení Tassili Airlines nebude společnost konkurovat Air Algerie, obě aerolinie mají otevírání linek koordinovat a vzájemně spolupracovat.

KLM: Nizozemská KLM plánuje zastavit pravidelné lety do Súdánu a Etiopie. Společnost ukončí k 31. březnu lety na lince Amsterdam – Chártúm – Addis Ababa. Linka je v současnosti provozována třikrát týdně Airbus A330-200. Podle agentury Reuters je důvodem zastavení letů malý zájem cestujících o tuto linku. Poslední evropskou leteckou společností, která bude pravidelně létat do Súdánu a Etiopie, tak bude od dubna německá Lufthansa. Činnost zahraničních aerolinií v Súdánu komplikuje nařízení prodávat letenky v súdánských librách. Po rozdělení Súdánu zaznamenala tato měna pád a její hodnota poklesla na méně než polovinu.

TURKISH AIRLINES: Turkish Airlines zahájí od 21.12. lety do Kamerunu.

GAMBIA BIRD: Gambia Bird je novou leteckou společností v Africe. Bude operovat především v západní Africe, ale měla by létat také do Londýna a Barcelony. Zajímavostí je, že za "gambijským ptákem" stojí německá letecká společnost Germania.

TURKISH AIRLINES:Turkish Airlines pokračují v africké expanzi. Další novou linkou bude od 4.12.2012 spojení Istanbul - Kilimandžáro - Mombasa - Istanbul (5x týdně).

BRUSSELS AIRLINES: Brussels Airlines mění několik spojení do Afriky od konce října - nově budou létat 1x týdně do Mombasy (Brusel - Mombasa - Nairobi - Brusel), 2x týdně bude operována linka Brusel - Bujumbura – Nairobi - Brusel a 3x týdně Brusel - Kigali – Entebbe - Brusel.

AIR COTE D´IVOIRE: V červenci začne v Pobřeží slonoviny nová letecká společnost Air Cote D´Ivoire, ve které bude mít 20% podíl Air France. AF chce v rámci spojení přes Abidjan posílit své postavení v této části Afriky.

TURKISH AIRLINES: Turkish Airlines plánují nové linky v Africe. Od 16.5. budou TK létat 3x (později 4x) týdně linku Istanbul - Kigali - Entebbe - Istanbul. Od 17.7. pak budou létat linku Istanbul - Accra - Abidjan - Istanbul, 4x týdně. Do Accry pak budou v dalších 3 dnech létat samostatně.

SOUTH AFRICAN AIRWAYS:Národní letecká společnost Jihoafrické republiky, létá na linkách mezi jihem Afriky a Evropou již přes 65 let. V současnosti SAA provozují dálkové lety do tří destinací v Evropě - Frankfurtu, Mnichova a Londýna. Čeští cestující létají podle Tomáše Hroudy z firmy Globair, která SAA dlouhodobě zastupuje na českém trhu, nejčastěji s SAA do Jihoafrické republiky přes Frankfurt a Mnichov (přípojné lety z Prahy zajišťuje partnerská Lufthansa). Obě linky jsou provozovány denně z Johannesburgu letadly Airbus A340. Kabina letounu je rozdělena do dvou tříd, 42 míst je v business třídě a 291 míst v ekonomické třídě.

TURKISH AIRLINES: Turkish Airlines plánují nové linky v Africe. Od 16.5. budou létat 3x (později 4x) týdně linku Istanbul - Kigali - Entebbe - Istanbul. Od 17.7. pak budou létat linku Istanbul - Accra - Abidjan - Istanbul, 4x týdně. Do Accry pak budou v dalších 3 dnech létat samostatně.

KORONGO AIRLINES: Korongo Airlines - společnost v Demokratické republice Kongo, částečně vlastněná Brussels Airlines, zahájí provoz 16.4.2012. První linky: Lubumbashi - Kinshasha, Lubumbashi - Johannesburg.

AIR FRANCE: Rozšíření letů do Abuja, hlavního města Nigérie.

ETHIOPIAN AIRLINES: Ethiopian Airlines byla podle čtenářů serveru African Aviation News vyhlášena nejlepší africkou leteckou společností. Druhé msíto získala společnost Kenya Airways a třetí Precision Air.

TURKISH AIRLINES: V březnu otevřou Turkish Airlines novou linku do Somálska. Bude létat dvakrát týdně, a to po trase Istanbul - Chartúm - Mogadišu.

IBERIA: Iberia zahájí od 1.6. 2 nové linky do Afriky, konkrétně do Ghany a Mauritánie. Obě budou operovány 2x týdně. Madrid - Accra a Madrid - Las Palmas - Nouakchott.


airways

Informace o nových linkách, zrušených letech i dalších zajímavostech připravujeme ve spolupráci s www.airways.cz.

 


22.03.2012, Kateřina Petríková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Kdo se bojí, nesmí na cesty!