Novinka od CK Go2: Putování západní Kanadou

Novinka od CK Go2: Putování západní Kanadou

CK Go2: Zájezd Putování západní Kanadou

Poznejte úchvatné scenérie oblasti kanadských Rocky Mountains na zájezdu do Kanady. Čekají na vás divoké hory, tyrkysová jezera, ledovce, řeky, vodopády a divoká zvířata, která jen tak neuvidíte. To všechno a mnohem více během 14 dnů strávených v divoké kanadské přírodě.

S českým průvodcem dlouhodobě žijícím v Kanadě navštívíme nejznámější národní a provinční parky Alberty a Britské Kolumbie.

Cestu začínáme prohlídkou města Vancouver a návštěvou městské pláže u English Bay, historický Gastown, městský přírodní park Stanley Park, rušná Marina v Coal Harbour, přístav Canada Place a tržnice v Granville Island.

TIP: Individuálně se můžete proletět hydroplánem nebo si vyjet lodí po zátoce Burrard Inlet.

Následující den navštívíme park Lynn Valley a budeme obdivovat neobvyklý visutý most. Poté budeme pokračovat po scénické silnici Sea to Sky Highway až do Whistleru nacházející se v parku Garibaldi, známém během Olympijských her ve Vancouveru.

Čtvrtý den nás čeká celodenní průjezd horskou scenérií mnoha známých parků Cache Greek, Kamloops a Valemount. Přenocujem v parku Mount Robson, kterému budeme věnovat i část následujícího dne. Při skvělém počasí budeme obdivovat horu Mount Robson a můžeme si vyšlápnout i knádhernému jezeru Kinney Lake. Odpoledne se přesuneme do národní parku Jasper. V Jasperu budeme obdivovat krásu jezera Maligne, divoký Maligne Canyon a užijeme si jízdu po Icefield Parkway.

Perly Kanady – Národní park Yoho a Banff

Už jsme toho viděli spoustu a jsme teprve v polovině našeho zájezdu. Čekají nás opravdové perly Kanady – národní park Yoho a NP Banff. Uvidíme mohutný vodopád Takakkaw Falls, spirálovité tunely nebo jezera Louise, Moraine či Emerald Lake. Vychutnejte si krásu národního parku Banff se všemi jeho lokalitami. Uvidíme jezero Minnewanka nebo Cave a Basin. Z přírody se na chvíli přesuneme do městečka Banff, které nabízí horskou atmosféru, mnoho zajímavostí, výborných restaurací a obchodů.

Devátý den našeho putování se přesuneme do národního parku Kootenay NP. Budeme obdivovat úžasné údolí, které se vytvářelo miliony let. Individuálně si můžete dopřát přírodní koupel v nejteplejších termálech v Britské Kolumbii – Radium Hot Springs. Před sebou máme průjezd majestátními horami Columbia Mountain s návštěvou národních parků Revelstoke a Glacier. Tady nás čeká opravdová divoká příroda, hory, jezera, vodopády ukryté v prastarých cedrových lesích a další.

Jedenáctý den našeho putování projedeme dramatickou scenérií kaňonů a údolí podél řek Thompson a Fraser. Krátce se zastavíme v městečku Hope, která je zajímavá pro vyznavače kultovního filmu Rambo, který se zde natáčel. Pak se již přesuneme na terminál pro trajekty směr Vancouver Island. Následující den nás čeká divoké západní pobřeží ostrova Vancouver Island v parku Botanical Beach a navečer dojedeme do města Victorie. Zde můžete jet fakultativně lodí na výlet s pozorováním velryb. Zájemci o botaniku určitě ocení fakultativní výlet do čarokrásných zahrad Butchart Gardens. Následuje již návrat na pevninu do Vancouveru a odlet do Evropy.

Putujte Západní Kanadou s CK Go2!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí