Nové vydání časopisu Travelfocus: Indonésie, Indie, Súdán i Guatemala

Nové vydání časopisu Travelfocus: Indonésie, Indie, Súdán i Guatemala

Právě vychází podzimní číslo stylového cestovatelského čtvrtletníku Travelfocus. Na co se můžete těšit? Z pestrého obsahu upozorníme třeba na gastronomickou cestu za vůněmi a chutěmi Sicílie, cesty do minulosti přírody (za komodským drakem) i lidí (odlehlé indonéské kmeny) doplněné opravdu skvělými fotografiemi, putování po českých hradech a zámcích nebo reportáž o tak trochu jiném svatém z Guatemaly. (Kompletní obsah najdete níže.) To vše ve vyladěném designu, zpracováno s důrazem na maximální kvalitu, a od zkušených autorů, fotografů a cestovatelů.

Travelfocus zakoupíte ve vybraných trafikách nebo si jej můžete objednat na webu časopisu, poštovné je zdarma. Elektronickou verzi si můžete přečíst pomocí aplikace Ikiosk.

Pohlednice

Kualalumpurské mrakodrapy Petronas, žralok velrybí a pařížská zrcadlení očima fotografů.

Pohlednice

Letadlem za pár korun

Rozhovor s Jiřím Hoškem o tom, jak se dostat na druhý konec světa s minimálními náklady. Aneb věřili byste, že na Nový Zéland se dá letět i za 11 tisíc korun?

Monika Michálková: Itálie | vůně a chutě Sicílie

Cesta (nejen) za pochoutkami z moře i slunných vinic italského ostrova.

Vladimír Čech: Indonésie | cesta do pravěku

Komodské souostroví je domovem tvora, který nás při pohledu na něj donutí vrátit se myšlenkami o pár milionů let zpět.

Tomáš Kubuš: Portugalsko | portugalské Benátky

Starobylé uličky Aveira dotvářejí domy s pěknými fasádami, náměstí, kostely a městské kanály brázdí gondoly.

Tomáš Kubuš: Indie | chaos s britským nádechem

Indická Bombaj je jiná, než zbytek obrovské miliardové země. Míchá se v ní nostalgie koloniálních britských časů, které se zde prolínají s indickou současností v podobě přeplněných slumů, chaosu, špíny a vůní místní kuchyně.

Jana Troupová: Guatemala | svatý démon

Jednou z největších zajímavostí k vidění v Santiagu je Maximón. Jedná se o záhadnou postavu svatého, která ale nesmí do kostela. Postavu, která si ráda zapálí cigaretku, popije něco tvrdého.

Guatemala

Andrea Kaucká: Súdán | země pohostinných černých lidí

Súdán se možná na první pohled nejeví jako ideální destinace pro zajímavou dovolenou, ale věřte, že pod závojem válek, vraždění a fanatismu, objevíte něco, co vás bude zaručeně šokovat okamžitě od samotného příjezdu. Příjemně i nepříjemně.

Jaromír Červenka: Indie | ostrovy za horizontem

Andamanské (a také Nikobarské) souostroví, rozkládající se v Bengálském zálivu, platilo ještě před necelými padesáti lety za jeden z nejodlehlejších koutů našeho světa. Dnes je už ovšem všechno tak trochu jinak…

Pavel Záhorec | svět divočiny

Fotografického portfolio Pavla Záhorce, který s fotoaparátem v ruce cestuje za zvířaty po celém světě.

Deník | Německo – Křížem krážem za Ludvíkem

David Hainall popisuje cestu okolo nejkrásnějších německých zámků ve znamení krále Ludvíka II. Bavorského.

Austrálie | pohoda u protinožců

Téma čísla včetně dvoustrany praktických rad a tipů od Karla Topiče představuje nejmenší kontinent, plný zajímavých lokalit od korálových útesů po vyprahlé skály, od přírodních klenotů po moderní města.

Austrálie

Jako v pohádce | nejhezčí hrady a zámky České republiky

Česká republika vděčí své bohaté historii za spoustu hradů a zámků, rozesetých po naší krajině. Od tajemných zřícenin přes majestátní hrady po nádherně zdobené zámky, na mnoha místech si i dnes můžeme připadat jako v pohádce. Vybrali jsme osm architektonických svědků minulosti, které se vyplatí navštívit.

Hrady a zámky

Fotoeditorial | proti proudu času

Neuvěřitelné fotografie Pavola Straňáka z divokých indonéských ostrovů, kde žijí lidé jako před tisíci let.

+ soutěž o průvodce Rough Guides po Austrálii, kniha cenami ověnčeného nepálského spisovatele Buddhovi sirotci zdarma při objednávce předplatného na 12 čísel

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: