Nové vydání časopisu Travelfocus bude o Ladáku, Turecku nebo Ománu

Nové vydání časopisu Travelfocus bude o Ladáku, Turecku nebo Ománu

Právě vychází letní číslo stylového cestovatelského čtvrtletníku Travelfocus. Na co se můžete těšit? Z pestrého obsahu upozorníme třeba na rozhovor s tvůrcem unikátního dokumentu Vlčí hory o opuštěném, avšak krásném polsko-slovensko-ukrajinském rozmezí, doslova rajské destinace Réunion a Polynésii, reportáž z kolumbijské školy toreadorů, fotografické portfolio reportérky Jany Ašenbrennerové z Bangladéše či krásné fotografie Jana Nováka z barvami hýřícího Madagaskaru. Tématem čísla je indický Ladák, buddhistická horská výspa Indie a ráj trekařů. (Kompletní obsah najdete níže.) To vše ve vyladěném designu, zpracováno s důrazem na maximální kvalitu, a od zkušených autorů, fotografů a cestovatelů.

Travelfocus zakoupíte ve vybraných trafikách nebo si jej můžete objednat na webu časopisu, poštovné je zdarma. Elektronickou verzi si můžete přečíst pomocí aplikace Ikiosk.

Pohlednice

Rozkvetlý Island, vymítání ďábla v Etiopii a pralesní slon z Gabonu očima fotografů.

Divočinou Vlčích hor

Rozhovor s Karlem Kaliským o filmu Vlčí hory a překvapivě bohaté divočině na opuštěném rozhraní Polska, Slovenska a Ukrajiny. Může se tato oblast stát evropským Serengeti? A jaké bylo stopování medvědů, zubrů a vlků s kamerou v ruce?

Dominikánská republika | pět důvodů, proč ji navštívit

Festivaly v rytmech merengue, luxusní hotely, bohatství a různorodost a vyhlášené pláže v zemi věčného léta.

Michal Čepek: Réunion | perla indického oceánu

Největší exotika Evropské unie, to je ostrov Réunion u indických břehů. Cesta pralesem za horami, vínem a rumem.

Petra Jánová: Polynésie | dvě tváře ráje

Tahiti, Bora-Bora, Maupiti – to jsou jména, která vzbuzují představu ráje na zemi s bělostnými plážemi, průzračným mořem.

Petr Šmelc: Kolumbie | škola toreadorů

V Kolumbii není mnoho cest, jak se z chudoby dostat k bohatství a na výsluní. Jedna z nich vede přes školu toreadorů, slávy se však dočká jen zlomek studentů.

Marek Kijevský: Abú Dhabí | mešita v srdci emirátů

Zatímco Dubaj je oblíbenou destinací, do hlavního města Spojených arabských emirátů mnoho turistů nejezdí.

Lenka a Václav Špillarovi: Turecko | Istanbul, brána orientu

Město na hranici kontinentů, brána orientu, Cařihrad, Konstantinopol. To jsou všechno jména turecké metropole, nabízející přehršel obdivuhodných památek.

Pavel Svoboda: Omán | země sultánova

Zavřeme lehce oči a nechme se unášet vůní kadidla, ševelením pouštního větru a vodami Perského zálivu. Zelené oázy palem ve společnosti starobylých vesnic a pevností jsou jako vyobrazené z pohádek tisíce a jedné noci.

Jana Ašenbrennerová | Bangladéš, život na hraně

Fotografického portfolio Jany Ašenbrennerové, české fotoreportérky spolupracující mimo jiné s agenturou Reuters.

Deník | Švýcarsko – dva alpské vrcholy

Jakub Cejpek se vypravil na dvě švýcarské čtyřtisícovky: Piz Bernina a Nordendu.

Ladák | koruna Indie

Téma čísla včetně dvoustrany praktických rad a tipů od Jana Miklína se věnuje nejsevernějšímu výběžku Indie, přezdívanému Malý Tibet, Perla či Koruna Indie. Himalájské vrcholy, úrodné oázy, buddhistické kláštery, horská jezera a mnohem více.

Kam až oko dohlédne | nejhezčí horské vyhlídky světa

Nekonečné stoupání, řídký vzduch s nedostatkem kyslíku, lapání po dechu. Ale pak to přijde: před očima se rozprostírají nedozírné hřebeny hor, hlubiny skalnatých kaňonů, pusté a prázdné mořské dálky. Vydejme se na ty nejhezčí horské vyhlídky světa, od džunglí zarostlých svahů ostrovní sopky po asijskou střechu světa.

Fotoeditorial | barvy ostrova Madagaskar

Fotografie Jana Nováka z Madagaskaru, ostrova plného pestrých barev, lidí i přírody.

+ soutěž o průvodce Rough Guides po severní Indii, kniha cenami ověnčeného nepálského spisovatele Buddhovi sirotci zdarma při objednávce předplatného na 12 čísel

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: