Noční běžci opět po roce rozsvítí noční Brno

Noční běžci opět po roce rozsvítí noční Brno

Třetí květnovou sobotu 16.5.2015 odstartuje v Brně na koupališti Riviera druhý ročník běžecké série Night Run 2015. Přihlášených je již přes pět stovek běžců, kteří svým během pomohou nejen svému zdraví, ale i veřejné sbírce AVON proti rakovině prsu.

Atmosféra noci činí z každé metropole úplně jiné město. Dopravní ruch poleví, ulice zahalí světlo pouličních lamp a město se významně zklidní. Mnozí běžci jsou přes zimu odkázáni k večernímu běhu, ale společně s ostatními si mohou tuto atmosféru užít i nyní, přestože dny už jsou delší a noc přichází později.

První zastávkou běžeckého seriálu Night Run 2015 byla 18. dubna Ostrava, pak se závod přesunul dne 25. dubna do Hradce Králové. Zájem o tuto akci ve sportovním kalendáři obou měst byl obrovský, v obě metropole navštívilo přes 1000 běžců! Brněnská akce se uskuteční 16. května na koupališti Riviera, start je naplánován na 20.45 hodin.

Hlavní závod měří 10 km ve 2 okruzích po levém břehu řeky Svratky a okolo areálu BVV a po druhém břehu řeky zase nazpět.Kromě něj se ale uskuteční také AVON běh na 5 km a velké závody dětí s názvem RWE KIDS CUP. Část ze startovného ze závodů AVON běhu 2015 poputuje na konto boje proti rakovině prsu. Na veřejnou sbírku proti rakovině prsu, ze které je podporována prevence, pomoc nemocným ženám a další výzkum tohoto onemocnění, věnují pořadatelé 100 Kč z každého startovného. Čím víc nás tedy poběží, tím větší vyjádříme solidaritu s nemocnými a jejich rodinami. Akce se zúčastní ambasadorky Iva Pazderková a Hanka Kynychová. Každý účastník získá cílovou medaili.

Sportem ku zdraví, říká se. A běh je podle odborníků jednou z pohybových aktivit vůbec. A když tím pomůžete prospěšné věci, získají tím vaše výkony úplně jiný, větší rozměr. Tak obujte tenisky a pojďte do toho s námi! A
nezapomeňte si čelovou svítilnu tzv. čelovku, která je povinná.

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a europoslance Tomáše Zdechovského a za finanční podpory statutárního města BRNO.

Více informací a přihlášky najdete na stránkách www.night-run.cz

Propozice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: