NEKONEČNÁ SOUTĚŽ: Co se vám (ne)líbí na Bollywoodu?

NEKONEČNÁ SOUTĚŽ: Co se vám (ne)líbí na Bollywoodu?

Masové taneční scény, nádherné ženy, povrchní dojáky nebo hluboká sociální dramata či příběhy z mytologie? A proč právě tyto? Autoři nejvtipnějších příspěvků vyhrávají!

Mimo soutěž můžete připsat, jaký je váš nejoblíbenější bollywoodský film. Redakce vybere tři nejvtipnější nebo nejzajímavější odpovědi.

Zde si můžete vybrat jednu z cen. Prémiovou cenou tohoto kola jsou vstupenky na skvělé bollywoodské představení Šivovo kolo života. Více o něm si můžete přečíst v rozhovoru s režisérem, Radimem Špačkem.

Pravidla nekonečné soutěže

  1. Každý týden nová soutěžní otázka.
  2. Odpověď napíšete do diskuse pod článkem – máte jen jeden pokus.
  3. Vítězí první správná odpověď nebo odpověď redakcí vyhodnocená jako nejlepší (podle typu otázky).
  4. Lze vyhrávat opakovaně.

Výherce se o výhru přihlásí na petra.greifova(@)hedvabnastezka.cz.

Zkušenosti čtenářů

Miksikova.lydia

Bollywood? Je jedinecny a keby bol propagovany viac v europe a v kinach tak by urcite zatienil americke ,,trhaky,, Milujem ich vynaliezavost humor aj prekvapenia vo filmoch najme v tanecnych choreografiach a o kostymoch a sperkoch ani nehovorim.

LYdia

Daniel

LIBÍ : Tančí celá ulice, tančí celé město, tančí děti, tančí důchodci. Zločinci jdou do basy ale dostanou navíc ještě přes držku. Ty barvy jsou tak nějak barevnější. Svět je veselej.

NELÍBÍ : Sexy tanečnice nás nechají podívat se tak na lýtka a oblišej jim zdobí knírek. Hlavní hrdina byvá pěknej tukan bez charakteru s tlustou vrstvou meijkapu.

Závěr: Bollywood je přínos pro celý svět a jeho filmy rozdavají radost. Doporučuji treba Krish 🙂

Renáta

Mnohem lepší Bollywoodské love storry, než Hollywoodské krváky. Indové jsou úžasní – jejich, barvy, tance, kultura – ty je jedinečná.

Petra

Miluju Skahrukha Khana ¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦

Nejradši mám ten co jsem kdysi viděla jako úplně první – Veer a Zara, ale všechny se Skahkrukhem jsou boží, i když jsem některé viděla jen v indickém znění bez titulků:)

Bollywood má své kouzlo a krásu.
Ale ten pravý ZÁŽITEK je teprve jít do kina přímo v Indii
třeba v Bombaji.
V kině je zima. Na začátku hraje Indická hymna. Uprostřed filmu je přestávka a taky tam mají blechy :-))
Byli jsme na filmu Rang De Basanti. A tam je všechno.
Láska a smrt, politika a hudba, tanec a střílení, krásná blondýnka ze Států i místní krasavec…
Všimněte si, že v naprosté většině filmů nejsou žebráci a chudoba.
A ta jejich Hingliš 🙂
Škoda, že se zde nedistribuuje více Boolywoodských trháků.

Katka

Indické kino jsem navštívila v Simle. Celý film se mi kouřilo od pusy, jaká byla v sále zima. Indům to ale nevadilo a vesele komentovali děj. Ten by u nás vydal asi na pět filmů. Mladá dívka se během něj sedmkrát vdala a sedmkrát zabila svého muže, a to z různých důvodů (nevěra, drogy i falešná identita). A jaké filmy jste shlédli vy?

Lenka

Zprvu jsem špatně přečetla nadpis a docela zesmutněla při představě, že někdo nemá rád Bollywoodské filmy. Chápu, že pro některé se zdají být až příliš dlouhé, ale na druhou stranu je v nich možné najít úplně všechno, co se od filmu dá očekávat.. napětí, láska, krasná hudba, někdy téměř kaskadérské epizody, postavení určitých skupin ve společnosti a mnoho dalšího. Do tohoto žánrů jsem se úplně zamilovala v dětství, především kvůli nádherným pěveckým a tanečním kreacím a postupně přenesla tuto vášeň až do současných let, kdy vyrostla v neuvěřitelnou touhu vydat se na dobrodružnou cestu do Indie nebo například do její velmi staré součástí Pákistánu. Do konce jsem si pořídila saree 🙂 Jen škoda, že tyto filmy nejsou součástí našeho televizního vysílaní a tak zůstává spousta lidí, které ani nemají tušení o existenci tohoto druhu filmu :/

Marcela Kořínková

Nejvíce se mi líbí ty jeho trvalé hodnoty a přesah napříč kontinenty: Už před více než 30-ti lety jsem v Kábulu v kině viděla indickou Marušku, Holenu a macechu, kterak za zpěvu tklivých melodií a ve víru tance prožívají příběh Marušky, Holeny a macechy od naší milované Boženy Němcové. Před více než deseti lety jsem zhlédla totéž v bledě-modrém v Bombaji. Dnes a denně můžete vidět totéž na televizi Nova, Prima – love,cool-bollywood made in Venezuela,Chile, Rakousko, Německo a naše vlast. Mám dojem, že nestárnu, což je naprosto boží! Tenkrát na Středním a Dálném východě jsem na to čučela 4-5 hodin (z kina nebylo úniku a navíc se mi to líbilo), teď mám naštěstí satelit a funkční ovládač. Ale ta jejich Lakšmí-Maruška byla fakt super, kam se na ni hrabe princezna ze mlejna.
Marcela Kořínková

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: