HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Největší národní prezentace cestovního ruchu v ČR, to jsou veletrhy GO a REGIONTOUR

Největší národní prezentace cestovního ruchu v ČR, to jsou veletrhy GO a REGIONTOUR

V termínu 17. – 20. 1. 2019 se na brněnském výstavišti BVV budou konat veletrhy GO a REGIONTOUR, které jsou efektivním místem pro setkávání profesionálů v cestovním ruchu.

Jejich nedílnou součástí je kvalitní odborný doprovodný program i atraktivní doprovodný program pro širokou veřejnost.

Veletrh REGIONTOUR – Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech, je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky a nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu ČR a jednotlivých regionů.

Na veletrhu GO – Mezinárodním veletrhu průmyslu cestovního ruchu, se prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. Účastní se jej poskytovatelé služeb cestovního ruchu v oblíbených zahraničních destinacích a zahraniční turistické centrály. Jedná se o největší prezentaci průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě.

Souběžně s veletrhy probíhají Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest, mezinárodnísoutěž Gastro Junior Brno 2019 – Bidfood Cup a GO KAMERA – festivalcestovatelskýchfilmů,fotografiía publikací.

Více informací najdete na www.regiontour.cz.

Foto z předešlého ročníkuFoto z předešlého ročníku

Na co se můžete těšit?

Ve stopách legionářů po nejdelší železnici a k největšímu jezeru světa

Se svými přednáškami o cestách kolem Bajkalu a Transsibiřskou magistrálou vystoupí cestovatel a průvodce cestovní kanceláře A-Z Tour Martin Čajka. Do Ruska míří nejen od nás stále více turistů. Stálicemi jsou Moskva a Petrohrad, ale na vzestupu je i cesta na východ k největšímu jezeru světa a do míst, kde působili čeští legionáři.

Speciální program pro seniory

Senioři jsou dnes cílovou skupinou nejedné cestovní kanceláře či agentury. Co nového si tedy přichystali poskytovatelé dopravy, ubytování a stravování?

Jižní Morava láká nejen kvalitním a chutným vínem, ale také dokonale upravenými cyklostezkami. Díky množství atraktivních cílů, útulných sklípků a dokonalé lázeňské péči se stala turistickým rájem i pro dříve narozené. Přesvědčte se o vysoké kvalitě služeb na stáncích moderního lázeňského komplexu Hodonín či Templářských sklepů Čejkovice.

Hoďte starosti přes palubu a vydejte se poznávat svět prostřednictvím plovoucího „domova“ – nekonečné panoramatické výhledy, šumění moře a křik racků, z nabídky cestovní kanceláře Riviera Tour si určitě vyberete.

Do Plzeňského kraje se už nejezdí jen za Spejblem a Hurvínkem nebo na prohlídku pivovaru Plzeňského Prazdroje. Táhnou sem i přírodní klenoty, jako je třeba CHKO Brdy. Žádné extrémní kopce a vrcholy, jen pár rybníků, hrad, hluboké lesy a v nich bývalé a někdy i stále aktivní armádní objekty.

Komu by se nechtělo odpočívat uprostřed panenské přírody Jeseníků? Horské lázně Karlova Studánka navíc vynikají nejčistším ovzduším ve střední Evropě i unikátní architekturou.

Hrad Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, Kokořín nebo Český Šternberk – historickými památkami se Středočeský kraj jenom hemží. Od kamenných zdí se vydejte také za poznáním přírodních unikátů, jež vybízejí k pěším túrám i cykloturistice. Chráněné krajinné oblasti Blaník, Český kras, Křivoklátsko, Kokořínsko nebo Český ráj vám učarují natolik, že se nebudete chtít ani vrátit.

Cestování pro celou rodinu? Děti rozhodně nejsou překážkou

S dětmi se dá zažít něco jedinečného a nezapomenutelného a řada turistických destinací se zaměřuje právě na rodiny s dětmi. Nechte se zlákat vytříbenou nabídkou, jež vám představí české turistické evergreeny i málo známé poklady.

Kousek od brněnského výstaviště najdete unikátní vědecký zábavní park VIDA! Čekají na vás interaktivní exponáty, science show, 3D projekce vědeckých filmů či víkendové dílny. Na jednom místě můžete rozpoutat tornádo, zažít vichřici, postavit si magnetickou sochu, zažít výcvik kosmonautů, vstoupit do obřího srdce, pokusit se zachránit lidský život nebo zmrazit vlastní stín.

Východní Morava je pro celoroční aktivní dovolenou pro rodiny s dětmi jako dělaná. V létě nadchne bezpečnými cyklostezkami, zábavnými plavbami na Baťově kanále, Kovozoo ve Starém Městě nebo Areálem Skanzen v Modré u Velehradu. Zimní období zase přímo svádí k pobytu v horském prostředí. K celoročním kratochvílím patří návštěva ZOO ve ZlíněLešné nebo tropického skleníku expozice Yucatan.

Naplánujte si návštěvu jedné ze 14 zpřístupněných jeskyní a přesvědčte se, že každá je jiná. Nejen mladým přírodovědcům jsou určeny dny s netopýry a vrápenci v Javoříčských jeskyních doplněné jejich podzimním uspáváním a jarním probouzením.

Na stánku Switzerland Tourism vám představí jeden z nejoblíbenějších cílů českých turistů – Rhétské dráhy, jež mají ve svém portfoliu i dva nejznámější panoramatické vlaky. Ledovcový Expres a Bernina Expres jsou dokonce zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

V muzeu rekordů a kuriozit vám představí česká NEJ. A pro děti mají nachystány hned tři koutky, kde se během návštěvy nejen vzdělají, ale i zabaví.

Nevšední gastronomický zážitek

Brněnské veletrhy nejsou jen plejádou jedinečných a originálních cestovatelských tipů, ale nabízejí i kulinářskou show, která rozdráždí vaše chuťové pohárky. V rámci Mezinárodního mistrovství České republikyGastro Junior Brno – Bidfoodse představí česká špička mladých a nadějných kulinářských mistrů.

Ujít si rozhodně nenechte ani současně se konající Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest.

Magdalena Válkováse svým nápadem vyrábětvinné mošty z hroznů od roku 2011 už přesvědčila řadu konzumentů a také porot nejrůznějších soutěží. Podmanivou svěží vůni a plnou chuť tohoto moštu si zamilují děti, nadchne ženy a ocení ji i skuteční znalci. Kromě moštů se Magdalena Válková začala věnovat i vínu a uvedla na pulty kolekci z Babího lomu. V nabídce má i zajímavé delikatesy – vinné želé.

Naprosto čerstvou držitelkou ocenění Regionální potravina je Jana Kolrusová ze Starého Hradiště na Pardubicku, která se se svými kolegyně věnuje zdravé výživě a způsobu života a na svět přivedly takzvanou pampeliškovou kávovinu Dandelion Root®. Chuť a vůně je podobná vůni a chuti kávy, avšak neobsahuje kofein. Výrobek je vyráběn výhradně ruční prací, tím získává svoji originalitu.

Kilometry denně naběhá dvaadvacetiletá Michala Zdrubecká. Nikoliv pro svoje zdraví, ale zdraví svého stáda koz a ovcí, potažmo všech, kteří pak ochutnají sýry z jejich mléka. Výrobky Farmy Amálka v Karolíně na Blanensku jsou tak dobré, že si nesou označení Regionální potravina Jihomoravského kraje.

GO A REGIONTOUR 2019 – Veletrhy cestovního ruchu

Místo konání: Veletrhy Brno

Termín: 17. – 20. 1. 2019

Vstupné: základní vstupenka 140 korun (lze koupit online)

Více informací: www.regiontour.cz

Vyhrajte letenky v hodnotě 10 000 Kč

Cestování přináší svobodu, příběhy, nový způsob myšlení… Dokážete svoje zážitky z cest sdílet pomocí jedné fotky?

Přihlaste svoji cestovatelskou fotku s vhodně zvoleným sloganem do soutěže a sbírejte lajky na facebookovém profilu Vzácné maličkosti. Nejlepší fotka bude vybraná porotou BVV, stane se hlavní tváří kampaně GO & Regiontour 2020 a pro svého autora získá kredit na letenky v hodnotě 10 000 Kč.

Soutěžit můžete zde až do 14. ledna.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: