Nejrychlejšími závodníky MASARYK RUNu Míč a Miličková!

Nejrychlejšími závodníky MASARYK RUNu Míč a Miličková!

Sobota 11.4. 2015 patřila na Masarykově okruhu koloběžkám, inline a hlavně běhu! Krásné počasí a pestrý doprovodný program přilákali na dva tisíce aktivních i rekreačních sportovců.

MASARYK RUN již druhým rokem ovládl areál Automotodromu Brno a otevřel jeho prostory běžcům, koloběžkám a inline bruslím. Závodilo se v průběhu celého dne. Jak kvalitní povrch je na automobilové dráze si mohli vyzkoušet i ti nejmenší v závodě na 200, 400 nebo 1500 m.

Pořadatelé připravili sportovcům a příznivcům sportu velmi pestrý a jedinečný program, jehož součástí byla letecká akrobatická show, horkovzdušný balón, jízdy elektromobilem či skákací hrady pro děti.

Kdo se rozhodl zúčastnit se na poslední chvíli, mohl využít registrace na místě, následně si zapůjčit a otestovat sportovní obuv nebo koloběžku a vyrazit na start.

Hlavní závod, běh na 10,442 km, odstartoval v 15:00. Závodníci absolvovali dva okruhy se skoro kilometrovým stoupáním, které otestoval síly každého jedince. S touto tratí si nejlépe poradil brněnský běžec Robert Míč (VSK Univerzita Brno), který trať absolvoval v čase 34:17. Pro druhé místo si s minutovým odstupem doběhl Jiří Petr (Diadora) 35:21 a třetí příčka si vybojoval Vít Ryška (VSK Univerzita Brno) 37:10.

Mezi ženami byla nejrychlejší Marie Miličková (AK Olymp Brno), která si svou pozici pevně držela hned od startu. Její vítězný čas byl 40:26. Na druhém místě doběhla Tereza Jagošová (AC Moravská Slávia Brno) 43:58 a bronz získala Magda Krejčová s časem 45:10.

Letošní ročník přichystal také štafetový závod na 2 x 5,2 km (1 okruh). Nejrychlejší byl tým AC Moravská Slavia Brno ve složení Patrik Sochor a Aleš Konečný, kteří  byli v cíli za 36:14.

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: