Nejrychlejší byli na Jabloneckém běhu „Do pohody“ Ondřej Chour a Tereza Zuzánková

Nejrychlejší byli na Jabloneckém běhu „Do pohody“ Ondřej Chour a Tereza Zuzánková

V sobotu 25. dubna se v Jablonci nad Nisou sešlo na osmset závodníků různých kategorií, kteří se zúčastnili pátého ročníku Jabloneckého běhu „Do Pohody“.

Nejpočetněji obsazený závod mužů na 10 km čítající 212 běžců, který vedl po třech okruzích kolem 1. Jablonecké přehrady, nejrychleji zvládl s časem 33:31 Ondřej Chour z týmu AC Česká Lípa, který rozhodl o svém vítězství ve třetím kole, kde utekl dalším favoritům Jiřímu Brychtovi a Daliboru Bartošovi a nakonec si s velkým náskokem doběhl pro první místo. Druhé místo vybojoval Jiří Brychta se ztrátou 41 sekund a třetí příčku získal Dalibor Bartoš s časem 34:49. Mezi ženami obhájila s výkonem 39:50 své vítězství Tereza Zuzánková z týmu AC Tepo Kladno, která v podstatě nedala svým soupeřkám šanci. Za ní se s časem 40:26 přiřítila Zuzana Rusínová s náskokem 39-ti vteřin před třetí Ivetou Fořtovou (Zelingerovou), bývalou reprezentantkou v klasickém lyžování.

Závod startoval na louce u 1. Jablonecké předhady naproti městské hale. Trať závodu byla mírně zvlněná a vedla nejen po asfaltu, ale i po písčitých cestách a po trávě. Běželo se kolem 1. Jablonecké přehrady po okruhu dlouhém 3340m. Součástí byly i dětské a mládežnické kategorie od 100 m do 3300 m a závod pro příchozí pod názvem „Zkus Klus“, který zahrnoval jeden okruh kolem přehrady a  který měl hojnou účast 119-ti běžců, mezi nimiž byla i býválá mistryně světa ve skoku o tyču Pavla Rybová. Kromě soutěže jednotlivců si na své mohly přijít i tříčlenné týmy, které závodily formou štafet v závodě na 10 km.

Samotný závod probíhal v příjemné atmosféře pohodově naladěných závodníků a diváků. Závodu přálo i počasí a všechny závodníky provázelo sluníčko a teplota kolem 20 stupňů Celsia. Závod je zařazen do seriálu „O krále a královnu přehrady“, který kromě běhu zahrnuje i plavání.

Výsledky:

Muži 10 km celkově

1. Ondřej Chour

2. Jiří Brychta

3. Dalibor Bartoš

Ženy 10 km celkově

1. Tereza Zuzánková

2. Zuzana Rusínová

3. Iveta Fořtová

Štafety celkově

1. Královský Hrozen Tanvald

2. Ekonomická fakulta TUL

3. team odbornych prirodovedcu

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: