Nejkrásnější horské závody Evropy – moderovaná diskuse

Nejkrásnější horské závody Evropy – moderovaná diskuse

Máte chuť si zkusit zaběhnout závod v zahraničí, ale nevíte, jaký závod si vybrat? Naši nejlepší horští běžci vám představí ty nejhezčí, na které si můžete v Evropě zajet. Ptejte se 3 zkušených běžců – Jan Zemaník, Anka Straková a Tomáš Bystřický.

Naši přední čeští horští běžci přijdou odpovědět na vaše dotazy ohledně těch nejlepších závodů v Evropě

Jan Zemaník

Jan Zemaník – Zegama Aizkori

Honza pochází z Frýdku-Místku, tedy z prostředí Byskdyských vrcholů. Lysá hora je jeho druhým domovem, což mu předurčilo i jeho běžecké zaměření. V mládí se věnoval atletice, ale postupně začal nejvíce bavit pohybv horách v přírodě.

Honza Zemaník běhá v současnosti týmu Salomon a účastní se jak domácích, tak i mnohých zahraničních závodů. Letos se účastnil Mistrovství Evropy ve SkyMarathonu Zegama Aizkori, kde obsadil 21. místo. Mnozí ho pak znají ze spousty domácích závodů v Moravskoslezském kraji nebo ze závodů ze série Salomon Trail running cupu.

Přečtěte si více infromací o Honzovi Zemaníkovi na SvetBehu.cz.

  • Sierre Zinal – 4x vítězka a držitelka traťového rekordu
  • Mount Kinabalu Climbathlon – 5x vítězka
  • Mount Washington Hill Climb  – 6x vítězka

Anka Straková

Anka Straková – ME Ice Trail Taranteise a Grossglockner Ultra Trailu

Mnozí si ji spíše vybaví pod rodným jménem Pichrtová a hned si k němu přiřadí kvalitní časy zejména na maratonských distancích. Anka Straková ovšem největší úspěchy ve světové konkurenci sbírala zejména v bězích do vrchu a dnes stále populárnějším skyrunningu. Z hlediska výsledků na těch nejznámějších sky závodech světa můžeme bez obav o Ance mluvit jako o legendě českého trailu. Účastnila se ale také Olympijských her v Aténách v roce 2004, kde obsadila 28. příčku v maratonu. Přečtěte si více informací o Ance Strakové na SvetBehu.cz.

Mezi její největší úspěchy patří:

  • Sierre Zinal – 4x vítězka a držitelka traťového rekordu
  • Mount Kinabalu Climbathlon – 5x vítězka
  • Mount Washington Hill Climb  – 6x vítězka
Tomáš BystřickýTomáš Bystřický – Dolomity Skyrace

Tomáš pochází z Plzně a od malička běhal závodně letní biatlon, kterému se v současnosti věnuje hlavně jako tréner. Trailové běhání mu učarovalo, a tak se poslední dva roky jako člen Salomon týmu soustředí především na horské závody, kterých se pravidelně účastní i v zahraničí. Přečtěte si více informací o Tomášovi Bystřickém na SvetBehu.cz.

Mezi jeho největší úspěchy patří 3. místo v seriálu Horských výzev 2014 a 4. místo na Perun SkyMarathonu 2015.

Program byl připraven ve spolupráci s redakcí webu SvetBehu.cz.

Svět běhu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: