HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Naučte se španělštinu i salsu přímo na Kubě!

Naučte se španělštinu i salsu přímo na Kubě!

Více než 400 miliónů obyvatel této planety mluví španělsky, většina z nich žije v Latinské Americe a většina z nich nerada hovoří jiným jazykem. Tudíž pokud chcete do těchto koutů světa vyrazit a dozvědět se něco z jejich života, je téměř nezbytné hovořit aspoň trošku tímto znělým a živým jazykem. Začít s učením španělštiny můžete třeba na Kubě – země mnoha tváří, doutníků, rumu i Salsy. Těžko budete hledat bezpečnější a přátelštější místo k výuce španělštiny!

Zajímavým tipem může být výukový kurz cestovní kanceláře Exotica Cuba,který je spojen s výukou salsy, výlety a poznáváním země. Od pondělí do pátku dopoledne probíhá vždy výuka španělštiny. Zajišťují ji zkušení rodilí mluvčí a probíhá v malých skupinkách maximálně osmi lidí. Život na Kubě plyne pomalu a příjemně a ve stejném duchu učí španělštinu také Kubánci. Jakmile se naučíte novou gramatiku nebo slovíčka, okamžitě je jdete vyzkoušet „do terénu“. Ať už je to tržiště, kavárna nebo obchod se suvenýry.

Po čtyřhodinovém studiu jazyka přichází hodina salsy s osobním kubánským tanečníkem. Tanec a hudba jsou součástí života Kubánců, který je tak veselejší a kulturně bohatší. Na Kubě umí tančit opravdu každý, takže za pár hodin i vy.

Po taneční lekci už nastupuje večer dle programu školy nebo volný večer. Můžete se vydat na koncert vynikajících jazzových hudebníků, posezení v typickém havanském baru s mojitem nebo praktickou zkoušku salsy.

O víkendech výuka neprobíhá, proto je to ideální příležitost k poznávání Kuby buďto na vlastní pěst, nebo formou fakultativních výletů. Rozhodně byste si neměli nechat ujít exkurzi do údolí tabáku Valle de Viñales, která se dá za dva dny stihnout. Zde se seznámíte s tradicemi a postupy pěstování tabáku. V průběhu pobytu se také dozvíte, jak se vyrábějí slavné kubánské doutníky, navštívíte sušárny tabáku a tabákovou plantáž místních pěstitelů.

Kurz je koncipován jako dvoutýdenní a nabízí spojení exotické dovolené, španělštiny a krásných, ladných salsa pohybů. Ideální variantou si je pak po ukončení výuky pronajmout auto a vyrazit s nově nabitými znalostmi na road trip po Kubě.

Více informací naleznete na www.exoticacuba.cz nebo tel. čísle +420 222 220 546.

Pokud máte rádi život, nové zážitky, nevšední atmosféru, krásnou přírodu a rádi fotíte, zkuste fotoexpedici na Kubě. Pořádá ji například specializovaná cestovka CK Exotica Cuba. Její fotograf a prvůvodce Jirka nás po Kubě protáhl každým koutem a pomohl, vysvětlil, ukázal, jak fotit. Díky vybraným lokalitám, znalostem terénu, sportovních a zábavných klubů, jsme vyfotili maximum, co se vyfotit dá.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: