Naplánujte si cestu na Srí Lanku s cestovní kanceláří GO2!

Naplánujte si cestu na Srí Lanku s cestovní kanceláří GO2!

Exotická dovolená na ostrově Srí Lanka od specialistů za přijatelnou cenu. Vysoká kvalita, osobní zkušenosti a znalosti, dokonalá znalost prostředí, česky hovořící delegát na Srí Lance a originální poznávací programy. Tak vypadá dovolená s CK GO2.

Navštivte starodávná královská města a pevnosti, zdobené jeskynní chrámy, národní parky s divokou zvěří, vysočinu s čajovými plantážemi a vodopády. Odpočiňte si na plážích Indického oceánu. Právě Srí Lanka je skvělou příležitostí k odpočinku i poznání.

Pozorujte ptáky a další exotická zvířata během safari v národních parcích a vydejte se za největším tvorem naší planety – modrou velrybou. Navštivte malebnou přírodu vysočiny s vodopády a horskými vyhlídkami a projděte se čajovými plantážemi založenými Sirem Liptonem. Vystoupejte na skalní masiv Sigiriya, jež je zapsaný na seznamu UNESCO a opředený mýty, a na nejposvátnější horu Srí Lanky – Adamovu horu. Nebo jen relaxujte na pláži, pozorujte podmořský život při šnorchlování a svému tělu dopřejte tradiční ájurvédskou masáž.

Sigiriya, Dambulla, Srí LankaSigiriya, Dambulla, Srí Lanka

Prohlédněte si Chrám Buddhova zubu v Kandy zapsaný na seznamu UNESCO, v němž je ukryta posvátná relikvie – Buddhův zub. Projděte se historickou částí města Galle, které je díky svým hradbám a unikátní architektuře v holandském stylu ze 17. století, rovněž zapsáno na seznamu UNESCO. Pozůstatky královských paláců je možné vidět v bývalých královských městech Anurádhapuře a Polonnaruvě. Jako na anglickém venkově minulého století si budete připadat v horském městečku Nuwara Eliya. Ve sloním útulku v Pinnewale uvidíte 80 slonů včetně těch nedávno narozených. Zajděte i do některé z unikátních želvích líhní na pláži, kde želvičky staré jen několik dní čekají na vypuštění do oceánu.

Chcete zažít něco netradičního? Vydejte se poznat kouzlo Srí Lanky s cestovní kanceláří GO2. Navštívíte významné kulturní památky zapsané na seznamu UNESCO – jeskynní chrámy v Dambulleskalní pevnost Sigiriyukrálovská města Anuradhapuru a Kandy, na vysočině budete obdivovat malebné čajové plantáže, horské vyhlídky, divoké vodopády a koloniální městečko Nuwara Eliya. Odpočinete si na plážích východní Srí Lanky. Objevíte poklidný sever a navštívíte největší hinduistický chrám na Srí Lance, Nallur Kovil. Poplujete lodí na nejposvátnější místo na Srí Lance, Nagedeepa, kde našel místo k rozjímání Buddha při jedné ze svých návštěv ostrova.

Pokud máte chuť se na Srí Lance spíše zastavit a věnovat se meditaci, osobnímu rozvoji a józe, v nabídce GO2 také naleznete své. Pro zdraví i těla i duše zvolte zájezd za ajurvédskou medicínou, kde se můžete těšit na speciálně terapie a masáže využávající 500 let staré myšlenky a postupy, meditaci a relaxaci na plážích či pozorování divokých slonů ve volném čase. Krom poznávání památek a kultury můžete 1-2x denně aktivně cvičit jógu na zájezdu jóga s českým průvodcem na Srí Lance.

Dovolená na Srí Lance nabízí zážitky opravdu pro každého. Navštivte královská města a pevnosti, jeskynní chrámy, národní parky, vysočinu s čajovými plantážemi i vodopády. Odpočiňte si na plážích Indického oceánu. Vyberte si návštěvu ostrova také v kombinaci s poznáním Malediv či Ománu.

Proč spojit Maledivy a Srí Lanku při Vaší dovolené

CK GO2Geografická blízkost Srí Lanky a Malediv, stejné podnebí a stejné období hlavní turistické sezóny nabízí spojení dovolené na Srí Lance s dovolenou na Maledivách. Relaxujte na bělostných plážích Malediv a poznejte exotickou přírodu a kulturu ostrova Srí Lanka v rámci jedné dovolené. Cena takové dovolené bude výrazně nižší než kdybyste se rozhodli strávit dovolenou v každé zemi zvlášť. Obě země jsou od sebe vzdáleny pouze hodinu a půl letu.

Srí Lanka i Maledivy nabízí pláže s teplou vodu Indického oceánu výborné pro odpočinek v exotickém prostředí. Srí Lanka stojí za návštěvu zejména kvůli její přírodní, kulturní a historické rozmanitosti. Na Maledivách najdete jedinečný podmořský svět plný korálů a ryb. Inspirujte se také na Maledivy dovolená!


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: