Na Night Run v Ostravě triumfovali Adam Gaura a Hana Chocholatá

Na Night Run v Ostravě triumfovali Adam Gaura a Hana Chocholatá

Centrum Ostravy zažilo v sobotu 18. dubna velkolepou premiéru 2015, které se zúčastnilo 941 běžců.

Pořadatelé připravili od 18 hodin dětský závod s názvem RWE Kids Cup a večer od 20.30 start hlavního běhu Night Run na 10 km a pět minut na to charitativního AVON běhu na 5 km.

Dětského závodu RWE KIDS CUP se zúčastnilo ke 200 malých účastníků, kteří měli připraven závod okolo Masarykova náměstí. V cíli na ně čekal medvídek HARIBO s účastnickou medailí.

Vhodné počasí a kvalitní zázemí Masarykova náměstí nabídlo pro běžce, členy doprovodů, fanoušky a diváky, kterých dohromady bylo více než 3 000, skvělý zážitkový program. Závod na 10 km odstartovala starostka Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Ing. Petra Bernfeldová spolu s tiskovou mluvčí centrálního obvodu Janou Pondělíčkovou. Obě se také aktivně zúčastnily závodu na pětikilometrové trati, kterou zdolaly v čase 32:02 minuty.  

Hlavní běh NIGHT RUN na 10 km se běžel na dvě pětikilometrová kola. Na trati mezi sebou bojovalo přes 500 běžců. Do cíle doběhl jako první Adam Gaura z TJ TŽ Třinec, který trať zdolal za 33 minut a 20 vteřin. Rekord ročníku 2014 nebyl překonán. Na druhém místě doběhl Jan Zemaník (Salomon podlysovci.cz) – 33:44, před třetím Martinem Bothem (MK Seitl Ostrava) – 36:23. V kategorii žen doběhla jako první Hana Chocholatá v čase 41:32 před Michaelou Schierovou– 44:11 a třetí Zuzanou Proboszovou ze sportovního klubu orientačního běhu Havířov – 45:35. „Běžela jsem 10 km. Trať byla pěkná, pohodová a délka mi nedělala problémy. Jsem členka oddílu orientačního běhu v Havířově. Pravidelně se závodů zúčastňuji a dnešní závod byl pro mě dobrá příprava a ověření si formy. Také jsem se chtěla porovnat s ženami v mém věku. Běžela jsem v kategorii Z 50. Běh v noci mi nevadil, protože se pravidelně zúčastňuji i nočních orientačních běhů – a ty jsou v lese podstatně náročnější,“ řekla po závodě Zuzana Proboszová z Havířova.

AVON běh na 5 km vyhrál Tomáš Maceček v čase 16:53 minut. Jako nejrychlejší žena v 427 členném pelotonu doběhla Lucie Dvořáková za 23:29 minut.

Každý účastník dostal v cíli účastnickou medaili, nealkoholické pivo Birell a tuňákový salát RIO MARE.

Troufáme si říct, že všichni zúčastnění si vychutnali atmosféru běhu nočním městem a podporu stovek fanoušků a diváků podél trati. Zvláštní kulisou závodu byl špalír světel tvořený hadem závodníků, kteří probíhali podél řeky Ostravice, ale také tanečnice na startu nebo velká světelná brána s lasery.

Z organizačních důvodů se ruší akce ve Zlíně 15.8.2015 a nahradí jej plně akce v MOSTĚ.

Výsledky

Muži Night Run na 10 km

1. Adam Gaura

2. Jan Zemaník

3. Martin Both

Ženy Night Run na 10 km

1. Hana Chocholatá

2. Michaela Schierová

3. Zuzana Proboszová

Muži AVON běh na 5 km

1. Tomáš Maceček

2. David Král

3. Jiří Rypka

Ženy AVON běh na 5 km

1. Lucie Dvořáková

2. Kateřina Šmídová

3. Alena Rečková

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: