Na Krušnohorském lesním půlmaratonu si pro prvenství doběhli Radoslav Groh a Lucie Luštincová

Na Krušnohorském lesním půlmaratonu si pro prvenství doběhli Radoslav Groh a Lucie Luštincová

V sobotu dne 10.4. se v Dubí u Teplic sešlo 74 závodníků, kteří se zúčastnili druhého ročníku Krušnohorského lesního půlmaratonu.

Na trati dlouhé 21 km se mezi muži s časem 1:21,13 nejlépe dařilo Radoslavu Grohovi z oddílu Hudy La Sportiva, který s téměř 7-mi minutovým náskokem za sebou nechal Stanislava Ouzkého a na třetím místě skončil Zdeněk Rež se ztátou 8 a půl minuty na vítěze. Mezi ženami zabodovala Lucie Luštincová z oddílu Adidas Outdoor team s časem 1:41,27, pro druhé místo si s výkonem 1:46:07 doběhla Alena Vrátná, za níž se ztrátou jen 4 sekund získala třetí příčku Zuzana Hofová. Součástí byl i závod štafet, kterého se zúčastnilo 8 dvojčlenných týmů, mezi nimiž se nejlépe dařilo Miroslavu Matěchovi staršímu a jeho synovi Miroslavu Matěchovi z oddílu TJ Hvězda Trnovany. Mezi závodníky si našli své i 2 běžci se psi.

Celý závod, jehož provázelo příjemné jarní počasí, startoval poblíž Domova důchodců v Dubí u Teplic a běžel se lesem mezí Dubím a Mikulovem. Trať byla členitá a vedla výhradně po lesních cestách a pěšinách s převýšením 400 m. Závodníci mohli využít před startem i po závodě zázemí se šatnami a sprchami v Podkrušnohorském Domově důchodců a pozitivem byla i bohatá nabídka občerstvení a obědů.

Výsledky:

Muži 21 km celkově:

1. Radoslav Groh

2. Stanislav Ouzký

3. Zdeněk Rež

Ženy 21 km celkově:

1. Lucie Luštincová

2. Alena Vrátná

3. Zuzana Hofová

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: