Na bruslích z Ženevy do Čech pro africké děti

Na bruslích z Ženevy do Čech pro africké děti

Už deset let se Michaela Heclová věnuje velmi aktivně jízdě na kolečkových bruslích. Týdně najede desítky kilometrů a teď se rozhodla, že zkusí dojet na bruslích z Ženevy do Čech. „Již 5 let žiji a pracuji ve Švýcarsku v Ženevě a 1. srpna 2014 vyrazím domů do České republiky na kolečkových bruslích,“ popisuje Michaela. „Sportu se věnuji od malička. S basketbalem jsem začínala v Šumperku a v patnácti letech jsem přestoupila do Přerova, kde jsem hrála extraligu mladších dorostenek. Moji kariéru zabrzdily zdravotní problémy, ale sportu jsem se vzdát nechtěla. Vedle plavání, cyklistiky a lyžování mi učarovaly právě kolečkové brusle.“

Každým rokem Michaela zvyšuje počet ujetých kilometrů. po práci ujede snadno až 40 km denně a 100 km o sobotách jsou pro ní také naprosto samozřejmostí a dokonce už nestačí. „Chtělo to něco delšího. A tehdy právě přišel tento nápad!

„Co se trasy týče, očekávám přibližně 2 týdny improvizace (provoz, stav vozovky). Ráda bych z plánovaných 1.100 km ukrojila každý den 80 – 100 km,“ vysvětluje Michaelam, jak bude cesta probíhat.

A co je účelem cesty?

„Účelem mojí cesty je získat finanční podporu pro organizaci PLAY KENYA a jeden z jejích projektů „Football for streetboys“ (Více na playkenya.com/portfolio/football-for-street-boys/ nebo www.youcaring.com/skates4kenya ). Za vybrané peníze nakoupím potřebný materiál pro fotbalový tým (ideálně dvě sady dresů, kopačky, míče,…).“

Buďte u toho

Máte-li zájem být u toho, sledujte Michaelu na facebooku. Máte-li zájem její projekt jakkoliv podpořit (finančně, materiálně), můžete ji kontaktovat prostřednictvím FB zprávy nebo emailu inlinestrip@gmail.com.

Díky!

Sportuji celoročně, ale intenzivně jsem se na tuto cestu začala připravovat v březnu. Při mém každodenním tréninku je potřeba se pořádně najíst a o doplnění vitamínů, minerálů a všech potřebných živin se postaralo FeelWell with Gel.

Milým překvapením, se pár dní před odjezdem, stala nabídka sponzorování od společnosti VITACREDIT s.r.o., Olomouc. Finanční prostředky na zakoupení náhradních koleček, ložisek a dalších potřebných věcí byly s radostí uvítány.

Doprovodné vozidlo s Mirkem Mazalem, Jakubem Šalkem a Liborem Heclem se postará o technické věci jako např. příprava večeře 🙂 Psychickou a finanční podporu si vzali na starost rodiče Táňa a Břeťa Heclovi. Všem zmíněným a spoustě dalším patří velké DÍK!

Zkušenosti čtenářů

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: