Michal Kůra: Slovinsko

Michal Kůra: Slovinsko

Postupně přestává platit, že je Slovinsko pro většinu turistů jen tranzitní zemí na cestě do Chorvatska. O tuto krásnou alpskou zemi je mezi lidmi z ČR stále větší zájem a přijďte se tedy i vy seznámit se Slovinskem!

Prezentuje se sloganem „Zelené. Aktivní. Zdravé.„, což zcela vystihuje vše, co zde můžete vidět a zažít.

Krásná příroda a hory, atmosféra historických měst, agroturistika, široká nabídka kvalitních slovinských vín a kulinářství, atraktivní pobřeží Jadranského moře, rozlehlý Kras s veřejně přístupnými jeskyněmi a lákavá nabídka slovinských termálních lázní. To vše na velmi malém území, kdy vám stačí k přejezdu autem od mořského pobřeží pod horu Triglav něco málo přes dvě hodiny.

Michal Kůra

Michal Kůra

Od poloviny 90. let propadl outdoorovým sportům a zamiloval se do slovinských hor. Postupem času se oběma zálibám začal věnovat profesionálně. V roce 2003 založil českou outdoorovou základnu ve slovinském Bovci, kde dodnes poskytují turistům z ČR ubytování a umožňují jim zažít radost z raftingu a canyoningu v Julských Alpách.

V současné době se věnuje propagaci Slovinska v ČR. Od roku 2011 je jeho Slovenija center partnerem slovinské centrály cestovního ruchu a je zodpovědný za propagaci této krásné země u nás v ČR. Je také spoluzakladatelem (rok 2004) a současným předsedou České asociace canyoningu, která propaguje tento outdoorový sport, sdružuje zájemce a milovníky canyoningu z ČR a naží se jim poskytnout potřebné informace a vzdělávání.

Zaměříme se ale především na nabídku outdoorových sportů a představíme vám hlavně možnosti pro aktivní cestovatele. Můžete se těšit na povídání o turistice, cykloturistice, raftingu, canyoningu, jízdě na kanoích a kajacích a nevynecháme ani méně rozšířené sporty, jako je speleologie, hydrospeed, paragliding atd.

To vše v nádherné přírodě s vyhlášenými místy jako je řeka Soča, hora Triglav, jezera Bled a Bohinj, jeskyně Postojna…

Program je připravován ve spolupráci s CK Kudrna

CK Kudrna

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: