Matěj Boháč: Kašmír ve stereografii

Matěj Boháč: Kašmír ve stereografii

Kašmírské údolí je oblastí nebývalé přírodní krásy, zemí, jež dala jméno proslulé nejjemnější vlně z himalájských koz, ale i místo odvěkého sváru a vojenských konfliktů mezi okolními mocnostmi.

Z města Šrínagar, himalájských Benátek na jezeru Dal, se vypravíme do horských údolí pod zasněženými vrcholky, do ořešákových pralesů i do vesnic ve svazích rozbrázděných nekonečnými terasami políček. Navštívíme i pohostinné a svérázné horaly a vesničany, jejichž život se v mnoha ohledech jen málo změnil od dob, kdy se sem z nížinné Indie každoročně uchylovali angličtí kolonisté před letními vedry.

Matěj Boháč

Cílem jeho cest jsou především horské oblasti, které vytvářejí přirozenou hradbu odolávající rozpínavosti civilizace. Baví ho objevovat nejen přírodní krásy, ale také, co všechno by se naše rozvinutá společnost mohla učit od zdánlivě zaostalých národů, dosud věrných svým tradicím. Mimo focení stereofotografií a konstruování zařízení k tomu potřebných občas běhá a jinak skotačí, hraje a zpívá. Vykonává profesi architekta se zaměřením převážně na obnovu historických staveb. Více o Matějovi a jeho cestování najdete na webu stereofotografie.matej.boha.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: