Mára Holeček: Zápisky Marouška blázna

Mára Holeček: Zápisky Marouška blázna

Mára Holeček se letos znovu pokusil o novou cestu na Gashebrum I, tentokrát s Tomášem Petrečkem. Ani tentokrát to nevyšlo. Dozvíte se, co je to za tajemnou sílu, která mu ani potřetí nedovolila novou cestu vylézt a jak to ovlivní Márovy budoucí plány s Gasebrumem.

Letošní rok dozrál čas na rekapitulaci, ani ne, že bych měl chuť končit, či uzavírat svoji lezeckou pouť. Zcela určitě nikoliv. Opačně stála postavena otázka, co dál? První krok spočíval v tom projít archivem filmových dokumentů včetně deníčků z výprav. Zajímavé bylo, kolik vybaflo vzpomínek a kolik jsem již z toho v průběhu let zapomněl. Díky tomu vznikla rekapitulace mých filmových dokumentů, odvysílaná telkou a knížka České Himálajské dobrodružství II. s podtitulem Zápisky Marouška blázna. Druhý krok byl již lehký a odražen v jasné odpovědi. Stále mne to baví, zbývá ještě dost sil s chutí realizovat si další životní dobrodružství. Takže hurá na ně!

Přednáška je připravena ve spolupráci s

Hudy

Co letos uvidíte na přednášce?  Obrazovou podobu knížky, čili rekapitulace 25 expedic od fotek po filmové výškrabky. A samo sebou i záběry včetně potlachu z letní expedice, kterou, již mohu směle označit za „genezi“ pokusů o prvovýstup na Gasherbrum I.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: