LIVINGSTONE: Unikátní výlet k horským gorilám v Ugandě

LIVINGSTONE: Unikátní výlet k horským gorilám v Ugandě

LIVINGSTONE: Unikátní výlet k horským gorilám v Ugandě

Naleznete zde místa jako je národní park Bwindy se světovým unikátem – horskými gorilami. V NP Bwindy žije několik rodin horských goril. Ke každé rodině smí jít denně skupinka o velikosti max. 8 osob + místní průvodce a ozbrojený doprovod. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa NP má své stopaře, kteří gorilí rodiny sledují. Jedná se však o pohyb divokých zvířat ve volné přírodě, a proto nelze předem určit, zda gorily budou hned ráno migrovat do jiné části parku nebo si dají vydatnou snídani v místě, kde strávily noc. V průměru se čas treku pohybuje mezi 1 – 6 hodinami. Terén může být někdy náročnější, s tím je třeba počítat! S gorilí rodinou můžete strávit 1 hodinu a přiblížit se na vzdálenost max. cca 7 metrů.

Dalším atraktivním místem je na území NP Queen Elizabeth kanál Kazinga – místo s největší koncentrací hrochů na světě. Kdo by si nechal ujít celá stáda hrochů líně se povalující ve vodě, a to doslova na dosah ruky a objektivů kamer! V jiné části parku můžete pozorovat i šimpanzy v jejich přirozeném prostředí.

Afriku budete zcela určitě milovat. Ale tím, že je Afrika Afrikou, stihnete ji možná občas taky nenávidět. My, cizinci, potřebujeme obvykle více času na pochopení afrických specifik, problémů, afrického způsobu myšlení. Pravděpodobně se stane, že se přistihnete zaskočeni jiným způsobem uvažování, odlišným přístupem afrického okolí. Ale jestliže se někomu z místních podaří vás rozladit, vyvést z míry, či vás „jenom“ překvapí laxní přístup k případným problémům, vzpomeňte si vždy na nejčastější svahilský slogan – „HAKUNA MATATA – NO PROBLEM!“ – vše říkající a vše řešící zaklínací formulku východní Afriky…

Více informací naleznete na www.livingstone.cz.

Gorily v UganděGorily v Ugandě

Safari v UganděSafari v Ugandě

Zájezdy do AfrikyZájezdy do Afriky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: