HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

LIVINGSTONE: Štědrý den na vrcholu Mt. Keňa

LIVINGSTONE: Štědrý den na vrcholu Mt. Keňa

LIVINGSTONE: Štědrý den na vrcholu Mt. Keňa

Silvestr a zároveň poznání – kdo by si nepřál vyměnit sychravou zimu u nás za výhledy z nejvyššího vrcholu Keni, za teplé a slunečné dny na safari a závěrečný relax na bílých plážích ostrova Zanzibar? Podobný zážitek si pro vás připravila cestovní kancelář Livingstone. Nejoblíbenější skladbou programu je sportovní část – čtyřdenní výstup na Mt. Keňu, druhou nejvyšší horu Afriky. Vrchol představuje sopečný klín, jádro velmi tvrdé horniny, které se vytvořilo v sopouchu sopky. K obloze tak ční dva hlavní vrcholy Batian (5 199m ) a Nelion (5 188m) a vedlejší vrchol Point Lenana (4 985 m), který je naším cílem.

A po fyzickém výkonu následuje poznávací část – pětidenní safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie. Džípy se vydáte do nejzajímavějších končin, i mimo obvyklé turistické trasy. Vstupy do národních parků a aktivity v nich jsou finančně náročné. Přesto uvidíte maximum. A „třešničkou na dortu“ pro ty, kteří se chějí nechat hýčkat ještě o něco déle, je odpočinkový pobyt na ostrově Zanzibar. Ve své době byl tento ostrov centrem obchodu s otroky. Zažijete neopakovatelnou atmosféru křivolakých uliček „Kamenného města“, pokocháte se architekturou ovlivněnou portugalskými a arabskými vlivy. Cestou k plážím na severu ostrova zastavíte na farmě s kořením a poodhalíme tajemství nejen chuti, ale i sklizně, zpracování a použití mnoha druhů ovoce a koření. Koupání a odpočinek na pohádkových plážích Zanzibaru pak bude finále tanzanské cesty.

Více informací naleznete na www.livingstone.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: