HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Ledovcový kurz – Ötztálské Alpy

Ledovcový kurz – Ötztálské Alpy

Ledovcový kurz pro členy klubu Hedvábná stezka zaměřen na základy bezpečného pohybu na ledovcích v letním i zimním období, tj. jak pěšky, tak na lyžích. Akce pod vedením skvělého Honzy Paliče.    

Od 8.11. 2012 do 11.11.2012 se uskutečnil pdo vedením Honzy paliče první ledovcový kurz pro čelny klubu Hedvábná stezka.

Účastníci se podrobně seznámili se všemi nebezpečími, se kterými se mohou setkat při pohybu po ledovci. Byla probrána výstroj a výzbroj nutná pro výskyt v ledovcových oblastech a její praktické použití – pohyb na stoupacích železech, jištění cepínem, navazování na lano a pohyb v dvoučlenném a vícečlenném lanovém družstvu. Nezbytnou součástí byl také pohyb na strmých svazích, lavinové nebezpečí, zřízení jistícího stanoviště pomocí cepínu, a nácvik vytahování z trhliny. Kurz byl určen pro zájemce se zkušenostmi z horských terénu České republiky a Slovenska.

Na další ledovcový kurz se můžete těšit na podzim roku 2013.

Zkušenosti čtenářů

Alex

Dobry den.rad bych se zucastnil ledovcoveho kurzu,pokud jsou volna mista.muzete mi poslat blizsi informace.dekuji Alex Drygin

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: