HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Lapin Kulta

Lapin Kulta

Země: Česká republika, 2018
Délka: 9 minut
Režie: Petr Novák
Jazyk: český

Čas letí a co bylo tady je už dávno pryč. Všem nám přibývají roky, šediny, kila, povinnosti. A nebo můžeme hodit starosti za hlavu a vyrazit. Třeba se vydat do míst, kde už jsme byli a kde to v nás zanechalo hluboké vzpomínky. Jarda se vydává po stopách své studentské cesty po Laponsku, vyměnil loď za lyže, léto za zimu, plavky za péřovku. Při přechodu severských zamrzlých řek a jezer vzdoruje mrazivým nocím i nečekanému oteplení. Je za to však odměněn nezapomenutelnými chvílemi v obklopení bílými pláněmi pokrytými sněhem, okamžiky dětské radosti, ale i klidem, který už jinde než v divočině nalézt nejde.

Petr Novák

Petr Novák se s foťákem, později i kamerou, pohybuje po skalách i ve vysokých horách už bezmála 20 roků.  Fotografie a články publikoval v řadě českých i některých zahraničních časopisech s horolezeckou tématikou a postupem času se fotografie a filmařina stala z koníčka i jeho povoláním. Přestože si život bez hor a všeho, co k nim patří, nedokáže představit, v poslední době se stále častěji vydává na několikadenní zimní přechody v oblastech za severním polárním kruhem. Nabídku kamarády Jardy Pelíška – vrátit se do Laponska a zopakovat trasu, kterou spolu před 20 lety projeli na lodi v létě – tak s radostí přijal.

BONUSOVÉ FILMY – zařazení do program záleží na místním spolupořadateli

Pro zařazení do programu ve vašem vybraném místě promítání se podívejte na stránku promítání daného města v sekci KDY a KDE.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: