HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Lákavý strach / Tempting Fear

Lákavý strach / Tempting Fear

Režie: Mike Douglas, Kanada, 2012, 25 minut Ocenění: ‚Best Action Film‘ Adventure Film Festival 2012, ‚Best Story‘ X-Dance 2012, Cold Smoke Award 2013 Andreas Fransson je asi nejodvážnějším extrémním lyžařem této generace. Ve filmu Tempting Fear zkoumá místo, kde strach přemůže všechny emoce, protože smrt číhá na každém chybném kroku.

Někomu upravené sjezdové tratě nestačí a pouští se mimo ně. Kdo pochopí smysl volného lyžování, nechce se již vracet zpět. Ti nejlepší se mohou utkat na prestižních závodech, jako je Freeride World Tour. To však stále není vrchol lyžování. Pomyslnou špičkou ledovce je disciplína extrémní lyžování v čele se Švédem Andreasem Franssonem.

Nikdy nezapomenu na pocit, když se mi lámaly kosti v krku,” vzpomíná Andreas hned v úvodu filmu. Co se děje v mysli lyžaře sjíždějícího svahy, které jiní nedokážou vylézt? Na tuto otázku vám pomůže odpovědět snímek natočený jako Andreasův deník napsaný v období mezi lednem 2011 a květnem 2012. „Strach ze smrti vyplývá ze strachu ze života. Člověk, který žije naplno, je připraven umřít kdykoliv,” sice nejsou slova Andrease, ale citát Marka Twaina, nicméně hodně napovídají o smyslu života na hraně se smrtí. O smyslu života Andrease Franssona.

Článek k filmu najdete na webu Pohora.cz

Co dělá Andrease nejzajímavějším, je jeho ochota vstoupit do života na hraně, do duševního prostoru, který jen málokdo zažil. Za poslední tři roky uskutečnil řadu prvosjezdů v nejrůznějších zemích, bojoval o život po nehodě, která ho málem zabila a stal se nejvíce diskutovaným lyžařem v epicentru extrémního skialpinismu, ve francouzském Chamonix.

Trailer filmu:

tempting fear2

tempting fear1

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: