HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Lákají vás týmové závody? Štafetový běh Sněžka – Praha se blíží!

Lákají vás týmové závody? Štafetový běh Sněžka – Praha se blíží!

V sobotu, 27. 6. 2015 v 16:00 odstartuje z Obřího dolu v masívu Sněžky, nejvyšší hory v Čechách, štafetový závod běžeckých týmů „Sněžka-Praha 2015“.

Název již prozrazuje, kam běžci zamíří. Přes kopce, po cestách třetí třídy a necestách třídy čtvrté se všichni členové týmu postupně několikrát vystřídají, až dorazí do cíle na 197km vzdálené nábřeží Vltavy v pražské Troji.

Závod má časový limit 24 hodin a tvoří jej 20 úseků o délce 8-12km s pevně danými místy předávání štafety, kde rozhodčí dohlížejí na předávku. Týmy se skládají z 5-7 členů v kategorii Normál, nebo 3 členů v kategorii Ultra. I když se běží „dolů z kopce“ běžci na trati celkově nastoupají 2253 výškových metrů a sklesají celkem 3014 metrů.

Za řevu lvů z blízké ZOO běžec vítězného týmu protrhne cílovou pásku následující den ráno. Vítěz loňského ročníku, tým „Rungo.cz“ se šesti členy, vzdálenost uběhl za 16 hodin a tři minuty. Tříčlenný tým „Forrest Gump Club“ se stal vítězem v kategorii „Ultra“ a zdolal trať za 18 a půl hodiny. Každý člen Ultra týmu zaběhl přes noc více než 60 km!

Štafetový závod Sněžka-Praha je jedinečná kombinace týmové spolupráce při běhu, který je jinak čistě individuální sport. Více informací najdete na www.snezka-praha.cz, kde můžou kapitáni své týmy i registrovat.

Propozice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: