HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

La Sportiva Nezmar Skymarathon a Ultratrail – registrace jsou v plném proudu

La Sportiva Nezmar Skymarathon a Ultratrail – registrace jsou v plném proudu

Pokud si nechcete ujít jeden z dalších horských (ultra)maratonů, který se tentokrát koná 26. až 27. září a vede přes nejsevernější část Slezských Beskyd a ultramaratonce zavede i na Goralské vrcholy, neváhejte a zaregistrujte se. Registrace běží už od 5. května.

Pořadatelé pro závodníky připravili horský závod o dvou vzdálenost: Nezmar SkyMarathon dlouhý 44 km s převýšením 2634 m+ a Nezmar Ultratrail dlouhý 107 km s převýšením 5787 m+. Oba závody startují z Bystřice nad Olší.

Nezmar Skymarathon se poběží po okruhu dlouhém 44 km a závodníci si budou moct vychutnat lesní pěšiny, kamenité  technické seběhy, ostrá stoupání sjezdovkami a nádherné výhledy do obou částí Beskyd.  Trasa zahrnuje stoupání 3 x severními sjezdovkami na polské straně Beskyd a dále vede přes horské vrcholy – Prašivá, Malá a Velká Čantoryje, Soszow a Velký Stožek.  Na celé trati je pouze 3 km asfaltu.

Pro odvážlivce, kteří se nebojí výzvy je určen Nezmar Ultratrail nebo-li TransGoralia, který zahrnuje 11 strmých stoupání a 11 seběhů. Běžci nejprve oběhnou celý Jablůnkovský průsmyk přes vrcholy Mlóda Góra, Kyčera a poté na ně  bude čekat výzva v podobě Goralských vrcholů – Skalka, Velký Polom, Kamenitý, Kozubová a  Ostrý.

Závod je určen všem zájemcům – od rekreačních hobby běžců až po aktivní runnery. Prostě všem, kdo milují pohyb v horách, mají rádi výzvy a rádi si otestují své hranice.

Registrovat se můžete zde: http://www.nezmarmaraton.cz/

Propozice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: