Kumbhaméla – speciální zájezd CK Alvarez pro příznivce hinduismu

Kumbhaméla – speciální zájezd CK Alvarez pro příznivce hinduismu

CK ALVAREZ: Kumbhaméla – speciální zájezd CK Alvarez pro příznivce hinduismu

Na příští rok si pro vás CK Alvarez připravila speciální zájezd od Indie, který osloví především příznivce hinduismu a náboženských událostí obecně.

Chcete-li okusit atmosféru této slavnosti, pro nás Evropany velmi netradiční, pak si udělejte čas na přelomu ledna a února a vydejte se za nezapomenutelnou cestu indickým severem.

Kumbhaméla je hinduistická pouť, která se koná každé tři roky v jednom ze čtyř svatých měst: Hardvár, Iláhábád, Nášik, Udždžain. Příští rok se tato událost bude konat ve městě Iláhábád, ležícím asi 120 kilometrů západně od města Váránasí. Kumbhaméla vznikla na základě legendy, která praví, že kdysi se bohové hádali o pohár nektaru nesmrtelnosti zvaného amrita, který dává sílu a zaručuje nesmrtelnost. Během boje o tuto vzácnou tekutinu však pohár amrity uzmul bájný pták Garuda a uletěl s ním. Během letu mu čtyři kapky nektaru ukáply na zem. Na místě dopadu těchto kapek vznikla již zmiňovaná posvátná města, ve kterých se pouť koná.

CK Alvarez pořádá 12denní zájezd, během kterého si prohlédnete indickou metropoli Nové Dillí, poletíte se podívat do svatého města hinduistů Váránasí a prožijete nezapomenutelnou okružní plavbu po Ganze kolem ghátů na spalování mrtvých. Dále se již přesunete do dějiště Kumbhamély Iláhábádu. Prožijete tři dny v centru slavnosti za zvuku védských chvalozpěvů, manter a bijících zvonů, uvidíte průvod Nágských Sádhů a Akarů na velbloudech a slonech ve zlatých a stříbrných vozech, táhnoucích jejími stoupenci. Budete mít také možnost interakce a fotografování se Sádhy, ponoření se do posvátné Gangy nebo vyzkoušení jógy. Na zpáteční cestě do Dillí se zastavíte v místě narození Rámy Ajódhja, navštívíte symbol Indie v Ágře – slavný Tádž Mahal a pevnost a palác v Ambéru.

CK Alvarez patří mezi odborník ve svém oboru. Plánují zájezdy tak, aby program obsahoval vyvážený poměr poznávání místní přírody a kultury, ale také aktivního pobytu v přírodě a nezbytného odpočinku. Více informace o zájezdu naleznete na webové stránce CK ALVAREZ.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí