HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Krkonoše ovládl Kříž se Štantejským

Krkonoše ovládl Kříž se Štantejským

Naprosto suverénně ovládla 2. závod seriálu Rock Point – Horská výzva dvojice z týmu The North Face – Michal Štantejský a Zdeněk Kříž, kteří v Krkonoších na dlouhé trati utekli druhé dvojici o celou hodinu. Do Pece pod Sněžkou přitom dorazilo přes 700 dobrodruhů, kteří si to mezi sebou rozdali na třech trasách.

Nejprestižnější závod Long odstartoval obligátně pět minut před páteční půlnocí. Přes dvě stě běžců se vydalo na téměř sedmdesátikilometrovou štreku. Zlatá dvojice byla ve vedení prakticky od samého začátku. “Běželi jsme tak, jak se nám chtělo a jak jsme mohli. Vůbec jsme nevěděli, jak jsme na tom, takže jsme se pořád otáčeli za sebe, jestli tam někdo není. V případě potřeby bychom byli schopní zrychlit, ale nebylo to třeba. Vůbec jsme nečekali, že to dopadne takhle. Běželi jsme si svoje a takhle to dopadlo,” řekl v cíli spokojeně člen zlaté dvojice Michal Štantejský.

Vítězům na zdolání nejdelší vypsané trasy se startem i cílem v Peci pod Sněžkou stačilo necelých sedm a půl hodiny. Přesně hodinu za zlatou dvojkou Štantejský/Kříž přiběhla sestava Nicotrans Jan Frnka a Jakub Honner. “Kluci jsou o třídu jinde, možná o dvě. My jsme si ale v cíli chtěli plácnout a to se povedlo. Závod jsme šli s tím, že chceme být na bedně. Koukli jsme na internet a na jména, která půjdou, a tušili jsme, že bychom to do trojky mohli zvládnout. Závod je samozřejmě dlouhý a krize se střídají, takže stát se může cokoli. Při své první Horské výzvě jsem sklouznul po sjezdovce po zadku dolů a najednou jsme se propadli na šesté místo. Tentokrát je to pro nás úspěch, ale s časem spokojeni nejsme. Mohlo to být rychlejší,” mrknul stříbrný Jan Frnka. Elitní mužskou trojici uzavřelo duo Tomáš Klimša a Daniel Polášek, kteří za druhými zaostali o necelých deset minut.

Naprosto fantasticky doběhl první mix tým, tedy kombinace muže a ženy. Vítězství slavila Marie Jiřičková s Jardou Jislem z Craft Teamu Jablonec. Dvojice doběhla v pátém nejrychlejším čase za necelých devět hodin. Jen chvíli za nimi byl druhý mix tým Renata a Tomáš Hlaváčovi. V elitní desítce všech časů byli také dogtrekaři. Nejrychlejším mužem se psem byl Martin Jiřik, který za sebou nechal zkušeného Jardu Maixnera. Naopak nejrychlejšími ženami na dlouhé trase byly Romana Lubinová s Martinou Stehlíkovou. “Naším největším cílem je nechávat za sebou co nejvíce chlapů. Oni si z toho ale dělají legrácky, takže je to fajn,” směje se Renata Lubinová. “Celkově rády běháme, ale do kopce je to lepší než z kopce. To fakt nemusím. Nicméně když vybíháme v noci člověk to tak nevnímá a užívá si svitu měsíčku,” podotkla její zlatá, kolegyně Martina Stehlíková.Se svým psem si nejlépe s nástrahami dlouhé trati poradila Kateřina Trněná.

“Longisty” čekala devětašedesátikilometrová tratˇz Pece pod Sněžkou, přes Lesní Boudu do Špindlerova Mlýna, pak Vodovodní cestou do Horních Míseček, Nad Dvořačkami k Labské boudě, přes Sněžné jámy, Petrovu boudu, na Luční boudu a pak do Obřího dolu a znovu do Pece pod Sněžkou, kde ještě následovala smyčka přes Růžohorky a Velkou Úpu.

Jednoduší trať pak měli “Halfisté”. Ti se potýkali s více než poloviční porcí tři a třiceti kilometrů. Běžci se vyhnuli průchodu kolem Labské boudy. Mužské kategorii kralovali Radim a Martin Berkovi, ženské pak Veronika Doleželová s Ivanou Šlachtovou a mixům Martin a Iveta Fořtovi. Svého psa nejrychleji vedli Jiří Švancara a Veronika Tuhovčáková.

O další polovinu měli kilometrově kratší úkol účastníci běhu na trase Short. Zde si mezi muži nejlépe vedl Miroslav Bětík a Stanislav Mudrák, mezi ženami Tereza Strejčková s Rozálií Štěpánovou a mix tým nejlépe nakombinovala Valentýna Karpíšková s Jiřím Fixem. S pejskem byli nejrychlejší Oldřich Klusoň a Nicole Maresová.

Trať Short byla shodná s benefičním Pochodem s Mixitkou. Ten pomáhal tentokrát malému Kubíkovi Peckovi, který trpí svalovou dystrofií a polovina startovného z pochodu byla věnována na jeho rehabilitaci. “Pro Kubíka to znamená přesně dva tisíce sto sedmdesát korun. Každý závod se snažíme podpořit vždy jednoho takového človíčka a věřím, že pro příště se nám podaří vybrat ještě o něco více,” dodal ředitel závodu Pavel Zitta, který byl s letošním ročníkem v Krkonoších mimořádně spokojený. “Počasí nám přálo dokonce víc, než bychom si přáli, viděli jsme plno parádních výkonů a tím, že jsme se z loňského roku velmi poučili, jsme byli preciznější co do příprav a detailů a díky tomu za sebou máme jednu z nejvydařenějších Výzev vůbec. Z prvních ohlasů mám sám velkou radost a věřím, že tu budeme sami rozdávat už při příštím díle v Krušných horách,” uzavřel Zitta krkonošskou výzvu s tím, že připomněl datum dalšího závodu celé série, který se odehraje 14. a 15. srpna.

Výsledky:

Long muži
1. Zdeněk Kříž, Michal Štantejský
2. Jan Frnka, Jakub Honner
3. Tomáš Klimša, Daniel Polášek

Long ženy
1. Martina Stehlíková, Romana Lubinová
2. Gabriela Lehká, Iveta Šrajerová
3. Barbora Švecová, Magdaléna Štanglerová

Long mix
1. Marie Jiřičková, Jarda Jisl
2. Renata Hlaváčová, Tomáš Hlaváč
3. Hana Kolářová, Martin Fux

Long Dogtrekking muži
1.Martin Jiřík
2. Jaroslav Maixner
3. Jakub Martinec

Long Dogtrekking ženy
1. Kateřina Trněná
2. Miluše Nováková
3. Lada Duchečková

Half muži
1. Radim Berka, Martin Berka
2. Pavel Paloncý, Radoslav Groh
3. Petr Kocián, Tomáš Harom

Half ženy
1. Veronika Doleželová, Ivana Šlachtová
2. Paulina Banasiak, Anna Wrotny
3. Dominika Vopelková, Kateřina Hlinková

Half mix
1. Martin Fořt, Iveta Fořtová
2. Tomáš Dolejš, Petra Kavijová
3. Štěpán Velenský, Klára Velenská

Half Dogtrekking muži
1. Jiří Švancara
2. Jan Krabec
3. Tomáš Kejzlar

Half dogtrekking ženy
1. Veronika Tuhovčáková
2. Radka Hojgrová
3. Kateřina Salačová

Short muži
1. Miroslav Bětík, Stanislav Mudrák
2. Radoslav Markotán, Vojtěch Barták
3. Karel Fous, Jaromír Nedbal

Short ženy
1. Tereza Strejčková, Rozálie Štěpánová
2. Adéla Sodomková, Lucie Zachová
3. Lucie Lebedová, Štěpánka Makarová

Short mix
1. Jiří Fix, Valentýna Karpíšková
2. Radek Bönisch, Lucie Vančová
3. Jakub Žák, Adéla Šeflová

Short dogtrekking muži
1. Oldřich Klusoň
2. Jiří Svoboda
3. Michal Štekr

Short dogtrekking ženy
1. Nicole Maresová
2. Zdenka Dušková
3. Jaroslava Kadlecová

Celkové výsledky

Informace o závodu zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: