Kreativní workshopy

Kreativní workshopy

Program připravujeme. Zde najdete některé z připravovaných přednášek a workshopů. Úplný program bude hotov v říjnu 2015.

Příprava čaje - Tomáš Rajnoch

Čajový worshop: Hory v šálku čaje

Tomáš Rajnoch
Lahodná chuť a vůně čaje je dílem přírody a řemesla. Každý šálek v sobě nese osobitou náladu krajiny, historii a kulturu. Zkuste si jeden ze čtyř komorních čajových workshopů.

Exotický tanec

Rychlokurz bolywoodského tance

Vendulka Pánková
Bollywoodský tanec je tancem z indických filmů, a tvoří ho pestrá směsice různých tanečních stylů, jak indických tradičních (bharatanatyam, kathak) a folklorních (bhangra, garba) tanců, tak tanců moderních (hip hop, jazz), či tance orientálního. Nestyďte se a pojďte si zatančit, indická hudba vás rozhýbe. 

Vendulka Pánková

Rychlokurz orientálního tance

Vendulka Pánková
Orientální tanec (známý také jako Břišní tanec) je vhodný pro všechny ženy bez rozdílu věku a velikosti 🙂

Tomáš Kerle - africké bubny

Hra na africké bubny

Tomáš Kerle
Rytmická dílna, která vám přiblíží fascinující svět afrických rytmů. K dispozici jsou klasické bubny djembe, ale možná vás to uchvátí natlik, že budete ochotně bubnovat na cokoli, co najdete.

Tereza Kerle


Rychlokurz afrického tance

Tereza Kerle
Tradiční africký tanec reflektuje pohyby každodenního života. Je živý, dynamický, expresivní, dochází ke splynutí hudby a pohybu, rytmu a energie. Přijďte se odreagovat od přednášek a přeneste se daleko v čase i prostoru.

Mandaly


Co v sobě skrývá MANDALA?

Yeshi Tuhden
S pravým Tibeťanem proniknete do tajů malování buddhistických thanek a mandal. Na workshopu mandal vám odhalí, co se skrývá za barevným kruhem mandaly, co tvoří jeho harmonii, jaké jsou symboly mandaly. A samozřejmě si můžete nějakou mandalu vyrobit sami!

Ukázka kaligrafického tibetského písma


Kurz tibetské kaligrafie

Yeshi Tuhden
Pojďte vyzkoušet, jak se kreslí písmo. Workshopem vás provede pravý Tibeťan a zatímco si budete tvořit, poví vám něco o rozporuplném životě v dnešním Tibetu. Navíc si můžete objednat kaligrafii na přání jako dárek svým blízkým.


Úprava fotografií

Jan Rybář
Naučte se základní prvky úpravy vašich fotografií od zkušeného fotografa!

Powerjóga


Powerjóga pro každého

Katka Feitová
Power Yoga využívá pozic (ásan) z klasické yogy a upravuje je do systému silových cvičení dynamického charakteru. Základním principem Power Yogy je pozdrav slunci a opakování jednotlivých ásan v rytmu dechu. Pokud si chcete zacvičit nebo jógu teprve okusit, jste zváni na tento ukázkový rychlokurz.

Úsměv na tvářích dětí


Vyrobte si míč z igelitových tašek – stejně jako v Nairobi

Ve slumech v Nairobi se hraje fotbal s míčem z igelitových tašek. Proč vastně? Jaký může mít tento sport sociální a vzdělávací dopad? A jak si takový míč můžete vyrobit sami?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: