Královská Indie, houseboat a pláže Keraly s českým průvodcem

Královská Indie, houseboat a pláže Keraly s českým průvodcem

CK GO2: Královská Indie, houseboat a pláže Keraly s českým průvodcem

Plánujete dovolenou v barvami a chutěmi překypující Indii, ovšem nedokážete se rozhodnout, jaký typ zájezdu pro vás bude ten nejlepší? Mnoho tuzemských cestovních kanceláří vás nutí vybrat si buď mezi pobytem zážitkovým, nebo naopak pobytem relaxačním. Cestovní kancelář GO2 se proto rozhodla vyřešit toto dilema za vás a nabízí vám jedinečný kombinovaný pobyt v ikonických městech Indie, jejichž památky jsou ozdobou seznamu nejvýznamnějších památek UNESCO a jehož závěr bude patřit ajurvédským masážím a relaxaci na písečných plážích Keraly. Příjemným bonusem je pak bezesporu i cena zájezdu, která nezruinuje váš rodinný rozpočet.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

První zastávkou na dvanáctidenní dobrodružné výpravě po krásách Indie započnou účastníci prohlídkou starověkého města Neemrana a stejnojmenné pevnosti z 16. století, která dohlíží na život ve městě z blízkého kopce. Program zájezdu pokračuje přesunem do 150 km vzdáleného pětimilionového Džajpuru, který je hlavním městem provincie Rádžasthán.

Džajpur byl založen v roce 1727 maharádžou Saváí Džaj Singhem II. A jednalo se o první pečlivě projektované moderní indické město se širokými ulicemi a rozlehlými bulváry. Městu se pro jeho jedinečné vzezření přezdívá také „Růžové město“. Když totiž v roce 1853 navštívil Džajpur princ z Walesu, budoucí britský král Edward VII., nechal maharádža na uvítanou natřít celé město růžovou barvou, která je patrná v hlavních ulicích až dodnes. Džajpur nenechal chladného ani slavného zpěváka Paula McCartneyho, který na jeho počest složil píseň Riding into Jaipur.

Ubytování v „Růžovém městě“ bude zprostředkováno v tradičních měšťanských domech zvaných haveli, které poskytovaly pohodlí koloniální smetánce a bohatým indickým obchodníkům. Než si však účastníci ustelou ve svých postelích, neměli by si nechat ujít návštěvu Hawa Mahal (v překladu Palác vánku), pětipatrového paláce z růžového a červeného pískovce, jenž za svůj název vděčí 953 malým oknům, skrze které nerušeně pozorovaly život na ulici ženy z královské rodiny. Za návštěvu stojí také stará astronomická observatoř Jantar Mantar či některý z místních trhů a bazarů, kde je možné ochutnat tradiční tandoori s plackami čapátí a osvěžit se pravým indickým čajem.

Návštěvu Džajpuru ukončíme v pevnosti Amber, jenž patří k nejnavštěvovanějším pevnostem v Indii, a prohlídkou sloní vesnice, kde si návštěvníci mohou zkusit slony nakrmit, umýt či se na nich krátce projet.

Co by to bylo za zájezd do Indie, kdybychom se nezastavili v Ágře, kde se nachází slavný památník věčné lásky, monumentální mauzoleum Tádž Mahal. Tato dokonale symetrická památka vznikala dlouhých 22 let a zaměstnala na 20 tisíc dělníků. Kromě Tádž Mahalu nabízí Ágra i návštěvu okouzlující Rudé pevnosti, která taktéž patří na seznam světového dědictví UNESCO.

Jak jsme již předeslali v úvodu, závěr zájezdu patří relaxaci. Po přeletu na jih Indického poloostrova, přesněji do provincie Kerala, čeká na účastníky zájezdu poklidná plavba v luxusním houseboatu ve vodách řeky Allepey. Meandrující vodní kanály, čajové plantáže, kardamomové hory, divoká příroda a exotická kuchyně patří k přednostem této oblasti. Nové síly na zpáteční cestu domů pak každý jistě načerpá na plážích Keraly v kvalitním butikovém hotelu, který se nachází přímo na pláži, či na masážním prkně některého ze zkušených masérů nabízejících tradiční ajurvédskou masáž. Naši zkušení průvodci rozhodně doporučují vyzkoušet také některou z místních specialit, které se díky použitým ingrediencím diametrálně liší od severoindické gastronomie. Co říkáte třeba na tygří krevety servírované na banánových listech?

https://www.ckgo2.cz/sites/all/themes/go2/logo.pngCK GO2 nabízí svým zákazníkům pestrou škálu jedinečných zájezdů do exotických destinacích po celém světě, přičemž klade velký důraz především na kvalitu zprostředkovaného cestovatelského zážitku a příznivé ceny. Můžete se proto spolehnout, že o bezproblémový průběh vaší dovolené se postará zkušený tým specialistů na danou lokalitu, kteří mají mnohaleté zkušenosti s životem a podmínkami, které panují ve vámi vybrané zemi.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: